Slovácko - Liberec: Petr Drobisz a Zbyněk Pospěch

Slovácko - Liberec: Petr Drobisz a Zbyněk Pospěch - Liberecký útočník Zbyněk Pospěch se snaží překonat brankáře Petra Drobisze ze Slovácka v utkání první fotbalové ligy v Uherském Hradišti. | foto: ČTK

Liberec velebil střelce Košťála

• 3
Uherské Hradiště - Fotbalisté Liberce začínají být specialisty na zápasy venku. Doma sice neudolali Jihlavu, ale vyhráli na Spartě a v sobotu v Uherském Hradišti překonali Slovácko 2:1. Liberec opěvuje šťastného střelce Košťála, který rozhodl ve druhé minutě nastavení. Po rohovém kopu a zmatcích v pokutovém území prostřelil hostující stoper vše, co mu stálo v cestě.

"Balon mi propadl na břicho a já vystřelil," lakonicky popsal Pavel Košťál klíčovou akci. "Aspoň jsme domácím vrátili loňský rok," připomněl, že v minulé sezoně Liberec ztratil výhru v Uherském Hradišti rovněž v nastavení.

Domácí fotbalisté byli po zápase hodně rozčarovaní. Přestože prohrávali od první minuty brankou Dorta, na bod mohli dosáhnout. Jenže doplatili na nedůslednost a možná na slabší koncentrovanost.

Pospěch mohl rozhodnout

"Druhý gól, to byla chyba několika lidí," poznamenal záložník Slovácka Tomáš Polách, který utkání dohrával s kapitánskou páskou. "Při standardce musí jít balon pryč z vápna, ale nám spadl a odrazil se přímo k protihráči," popsal.

Liberec rozhodl v samotném závěru, přitom rychlé vedení mohl potvrdit hned v prvním poločase. Do otevřené obrany domácích dvakrát pronikl útočník Pospěch, ale dvakrát zaváhal. První ránu skvěle vyrazil gólman Drobisz, podruhé mu v zakončení zabránil zákrok obránce Šuškavčeviče.

"Při dvoubrankovém vedení mohl být zápas mnohem klidnější," poznamenal Zbyněk Pospěch, který v minulé sezoně působil právě v Uherském Hradišti. Na zápas se proto velice těšil, s několika bývalými spoluhráči se telefonicky hecoval. "Chtěl jsem dá gól, ale tři body jsou důležitější," vydechl si.

Slovácko téměř celý druhý poločas drželo míč na vlastních kopačkách. "Po přestávce jsme se nedostali moc dopředu, ale po taktické stránce jsme odehráli, co chtěl trenér, a vezeme si tři body," řekl Pospěch.

Bílkova vítězná premiéra

Liberečtí hráči věděli, že třetí Slavia doma klopýtla s Plzní, ale moc se na to neohlíželi. "Musíme se dívat na sebe. Slavia vyhrála s Olomoucí gólem v poslední minutě, teď ztratila jako my doma s Jihlavou. Pro nás je výhra o to cennější," prohlásil Zbyněk Pospěch.

Na postu defenzivního záložníka odehrál celý zápas Jiří Bílek, který přišel před jarem z Blšan. Nahradil Martina Abraháma, jenž nemohl nastoupit kvůli karetnímu trestu.

"Chtěl jsem ukázat, že na to mám. Ale dobře vím, že to budu muset dokazovat ještě dlouho," řekl Bílek po své premiéře.

Nejdřív hrál ve středu zálohy s Hodúrem a po jeho zranění s Papouškem. "Byl jsem tam od toho, abych jim to trošku vyčistil a odjezdil to tam. A oni aby tomu dali rozum," popsal svou roli na hřišti.