Rozhodčí Miroslav Zelinka a liberecký kapitán Vladimír Coufal ve vypjatém...

Rozhodčí Miroslav Zelinka a liberecký kapitán Vladimír Coufal ve vypjatém utkání se Spartou. | foto: ČTK

Komise rozhodčích: Sudí v Liberci zásadně chybovali v neprospěch Sparty

• 540
Sudí v utkání 3. kola fotbalové ligy v Liberce zásadně chybovali v neprospěch Sparty. Oznámila to komise rozhodčích. Spartě neuznali regulérní gól a nenařídili penaltu v nastaveném čase. Utkání skončilo 1:1.

„Nejsme spokojeni s výkonem rozhodčích v utkání Liberec - Sparta. Byly tam zásadní chyby,“ prohlásil předseda komise rozhodčích Michal Listkiewicz.

Podle komise měl platit gól sparťanského stopera Lukáše Štetiny, protože přihrávající Ondřej Zahustel v 75. minutě nebyl v ofsajdu. Sparta by v tu chvíli šla do vedení 2:1.

Liberec - Sparta 1:1

Seznam článků o zápase

„Chyboval asistent Vlček, nesprávně signalizoval ofsajd při brance Sparty. Přitom nešlo o těžkou situaci,“ řekl šéf sudích.

Další hrubku udělal hlavní Miroslav Zelinka, který v nastaveném čase druhého poločasu neodpískal skluz Jana Mikuly na Josefa Šurala v pokutovém území jako faul. Sparta měla kopat penaltu, v závěru zápasu by jí tak kynula velká šance na gól, možná vítězný.

„Rozhodčí Zelinka měl v nastaveném čase nařídit penaltu pro Spartu za faul na hostujícího Šurala,“ zdůraznil Listkiewicz.

Domácí si stěžovali, že Zelinka necitlivě udělil druhou žlutou kartu Ondřeji Kúdelovi za protesty. Jeho vyloučením v 55. minutě pak rozpoutal další reakce libereckých hráčů.

„Šlo o nesportovní chování a je v kompetenci rozhodčího, jak takovou věc posoudí. Umíme to akceptovat,“ sdělil šéf komise rozhodčích na twitterovém účtu.

Jde zatím o nejzásadnější pochybení rozhodčích v právě probíhajícím ligovém ročníku. „V prvních kolech jsme viděli chyby rozhodčích, které ovlivnily výsledky. Netěší nás to, proto 29. srpna uspořádáme mimořádný seminář, kam zveme hlavní rozhodčí i vybrané asistenty. Apelujeme na lepší koncentraci a vzájemnou spolupráci. V tom jsou rezervy,“ doplnil Listkiewicz.

Chyboval také rozhodčí Radek Příhoda, který v utkání Teplic s Jabloncem upřel hostům v prvním poločase penaltu. Výši trestů pro chybující sudí už komise rozhodčích nezveřejňuje, před začátkem sezony ji o to požádala UEFA.

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.