Sudí Jiří Houdek ukazuje červenou kartu libereckému Petru Ševčíkovi v utkání...

Sudí Jiří Houdek ukazuje červenou kartu libereckému Petru Ševčíkovi v utkání proto Opavě. | foto: ČTK

Smutné Ševčíkovo loučení s Libercem: vyloučení a prohra s Opavou

• 7
Fotbalisté Liberce v posledním domácím zápase podzimu selhali. Na stadionu U Nisy padli s Opavou 1:2 a dohrávali bez vyloučeného tvůrce hry Petra Ševčíka, který po utkání potvrdil, že v zimě odejde do Slavie.

Liberečtí chtěli v pondělní dohrávce 18. kola proti týmu ze spodku tabulky, s nímž doma ještě v lize nikdy neprohráli, odčinit nepovedený zápas v Teplicích. To se jim vůbec nepovedlo. „Náš výkon i výsledek mě velmi mrzí. Chci se hlavně omluvit našim fanouškům, kteří byli doma zvyklí na naši velmi silnou nátlakovou hru, ale dnes bylo v naší hře hodně průměrných výkonů,“ hodnotil liberecký trenér Zsolt Hornyák.

Slovan musel kvůli zraněním Koscelníka, Hybše i Peška improvizovat v sestavě a ve studeném počasí hned v úvodu dostal studenou sprchu. V 6. minutě Kačaraba zbrkle rozehrál na nohu Schaffartzika, ten nacentroval do šestnáctky a Janetzký hlavou poslal balon za záda bezmocného brankáře Nguyena.

Domácí tým však našel celkem rychlou odpověď. A byl to parádní fotbalový moment. Po faulu na Oscara se trestného kopu z necelých 20 metrů ujal nejlepší liberecký střelec Potočný a levačkou zatočil balon přes zeď k tyči, od níž se míč odrazil do sítě.

Fotbalisté pavy oslavují s fanoušky rozhodující gól v ligovém utkání v Liberci.
Joel Kayamba (vlevo) z Opavy a Kamso Mara z Liberce.

Ve druhém poločase byl Liberec víc na míči, ale do šancí se nedokázal prosadit. Od 81. minuty se navíc musel obejít bez svého lídra Petra Ševčíka, který dostal přísnou druhou žlutou kartu a šel předčasně pod sprchy. Opava přesilovku využila, po rohu se balon odrazil k osamocenému Simerskému a ten zblízka rozhodl o liberecké prohře 1:2. „Věděli jsme, že Liberci nevyšel zápas v Teplicích a doufali jsme, že si slabší formu přenese i do zápasu s námi, což se potvrdilo,“ řekl střelec vítězného gólu hostů Dominik Simerský.

„Do zápasu jsme nevstoupili ideálně, hned na úvod jsme udělali chybu při rozehrávce a soupeř nás potrestal gólem, čímž jsme se dostali do nevýhody. Sice jsme vyrovnali, ale nedokázali jsme si vytvořit souvislý tlak, soupeř velmi dobře kouskoval hru a nakonec jsme v závěru po vyloučení Ševčíka dostali druhý hřebík do rakve,“ litoval domácí kouč Hornyák.

Pro klíčového záložníka Petra Ševčíka to včera byl poslední zápas v dresu Liberce. Kvůli vyloučení nebude moci hrát v závěrečném utkání podzimu na Bohemians, v zimě pak zamíří do Slavie. „Můžu potvrdit, že můj odchod je definitivní, ještě týden jsem ale zaměstnancem Slovanu Liberec. Zápas s Opavou mě hodně mrzí, svůj konec v Liberci jsem si představoval jinak a je mi líto, že mu už v posledním podzimním kole nepomůžu,“ řekl Petr Ševčík.

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32