Kladno: smutek

Kladno: smutek - Fotbalisté Kladna po inkasovaném gólu klopí oči. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Kladno dostalo pokutu 30 tisíc, Bohemians Praha dvacet

  • 13
Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala pokutami tři prvoligové a jeden druholigový klub. Nejvyšší částku 30 tisíc korun zaplatí Kladno za porušení povinností pořadatelské služby v duelu s pražskou Slavií.

Teplický útočník Jakub Mareš si za vražení do protihráče nezahraje nejbližší dvě utkání, navíc mu komise udělila pokutu deset tisíc korun. - více ZDE

Disciplinárka dnes řešila rekordních devatenáct případů. Nejhůře dopadlo Kladno, které při utkání 11. ligového kola se Slavií nezvládlo pořadatelskou službu.

"Komise vyslechla vyjádření zástupců Kladna a shlédla i záznam, který klub dodal. Z něho je patrné, že došlo k přerušení hry kvůli vhozeným dýmovnicím ze sektoru hostů do prostoru hřiště," řekl mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Olomouc dostala pokutu 15 tisíc korun
Na chování hostujících fanoušků doplatila také Olomouc, která dostala za události v duelu s Brnem a následné přerušení hry pokutu 15 tisíc korun. "Současná svazová legislativa dává plnou odpovědnost pořádajícímu klubu, a to i v případě, že se jedná o chování diváků hostujícího klubu," vysvětlil Kolář.

Sigmě zřejmě přitížilo, že o ní komise kvůli pořadatelské službě jednala na podzim už podruhé. Olomoucký předseda Jiří Gajda se snažil hanácký klub hájit tím, že k přerušení podle něj došlo proto, že sudí Dagmar Damková chtěla dát pokyn k zásahu policie, která figuruje mimo stadion.

"Komise konstatovala, že na hrací plochu nedopadly žádné předměty, že zápas byl přerušen kvůli tomu, aby došlo k ochraně členů pořadatelské služby. Přesto došlo k pochybení pořadatele, na stadion se dostala pyrotechnika a zápas byl kvůli jejímu použití přerušen," řekl Kolář.

Za porušení povinností pořadatelské služby zaplatí také poslední celek druhé ligy Vítkovice, jimž komise za incident v zápase s Hlučínem vyměřila pokutu 20 tisíc korun.

Ostrava - Bohemians Praha: domácí Radim Řezník (vlevo) bojuje o míč

Bohemians Praha zaplatí 20 tisíc
Stejnou částkou potrestala disciplinárka také Bohemians Praha za události během nedávného derby s Bohemians 1905.

Domácí střížkovský klub zvedl cenu lístků až na 300 korun, přestože v předchozím průběhu podzimu měli fanoušci vstup zdarma. Vyhecovanému duelu s "klokany" pak předcházely problémy u vchodů na stadion, protože pořadatelé před výkopem uzavřeli většinu pokladen. Podle Vršovických to byla provokace, Střížkovští naopak tvrdí, že jim hostující příznivci vystříkali pokladny kasrem.

"Ze zápisů o utkání je patrné, že došlo k některým nedostatkům a porušení povinností plynoucích ze soutěžního řádu. Jde například o neoznačení členů pořadatelské služby, o nedostatečně zajištěnou komunikaci mezi pořadateli. Chyběly vysílačky, které byly nahrazeny mobilními telefony," podotkl mluvčí komise.

Komise rozhodčích částečně uznala protest Slavie proti Kovaříkovi

Komise rozhodčích fotbalového svazu částečně uznala protest Slavie proti výkonu sudího Libora Kovaříka v pondělním zápase 12. kola mezi Pražany a Olomoucí. Hlavní arbitr chyboval, když nevyloučil olomouckého Tomáše Janotku, a proto mu byla omezena delegace na dvě utkání.

Janotka zastavil na konci prvního poločasu slávistu Adama Hlouška, který by jinak zřejmě postupoval sám na olomouckého gólmana Tomáše Lovásika. "Rozhodčí posoudil situaci chybně. Jednalo se o zmaření zjevné brankové příležitosti a hráč Olomouce měl být vyloučen," uvedl v komuniké ze zasedání komise, která rozebírala výkony sudích z 11. a 12. ligového kola, její sekretář Josef Krula.

V druhém bodě slávistického protestu dala komise za pravdu Kovaříkovi, který podle ní v závěru utkání správně nechal pokračovat ve hře poté, co hostující Pavel Dreksa zastavil míč na brankové čáře. Pražané ve stížnosti tvrdili, že olomoucký bek zahrál rukou a že se měla kopat penalta. "Podle dostupných záznamů rozhodčí postupoval správně, nejednalo se o hraní rukou," podotkl Krula.

Komise se zároveň ohradila proti slávistické připomínce, že nezaujala stanovisko k chybným verdiktům sudího Jiřího Jecha při nedávném derby se Spartou a že řeší pouze chybná rozhodnutí, proti nimž podávají stížnosti kluby.

"Není to pravda, komise hodnotila toto utkání jako všechny ostatní zápasy a konstatovala, že se rozhodčí dopustil chyb na obou stranách. To také zhodnotil delegát utkání ve své zprávě a vůči rozhodčímu komise zaujala vnitřní opatření," stojí v komuniké.

Disciplinární řízení zahájila komise s Ostravou

Disciplinární řízení zahájila komise s Baníkem Ostrava. Důvodem jsou nedostatky v pořadatelské službě při utkání s Bohemians 1905.

Za vyloučení nesmějí v příštím zápasu nastoupit Marek Kaščák z Olomouce a Martin Cseh z Bohemians 1905. Za čtyři žluté karty dostali stejný trest Tomáš Fenyk z Bohemians Praha, Ivan Janek z Bohemians 1905, Milan Petržela z Plzně, Tomáš Strnad a Antonín Holub z Kladna.

V druhé lize si Oleg Duchnič ze Sokolova nezahraje ve čtyřech a Vladimír Dobal z Čáslavi ve dvou utkáních, komise oba potrestala za surovou hru. Za čtyři žluté karty mají stop na nejbližší kolo Martin Opic z Karviné a Jaroslav Chlebek z Třince, za vyloučení dostal tentýž trest třinecký Radek Kuděla.

Důtku udělila komise Zbyňku Pospěchovi z Opavy, který po utkání v Hradci Králové prokopl dveře v chodbě. Musí zároveň uhradit škodu, která domácímu klubu vznikla.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).

Mužstvo Z V R P S B
1.SK Slavia Praha 20 17 3 0 45:4 54
2.FC Viktoria Plzeň 20 11 5 4 35:19 38
3.FK Jablonec 20 10 5 5 35:27 35
4.AC Sparta Praha 20 9 6 5 39:26 33
5.FK Mladá Boleslav 20 10 2 8 39:32 32
6.1. FC Slovácko 20 9 5 6 28:26 32
7.FC Baník Ostrava 20 9 4 7 30:23 31
8.SK Dynamo Č. Budějovice 20 9 3 8 33:33 30
9.FC Slovan Liberec 20 8 3 9 33:30 27
10.SK Sigma Olomouc 20 5 10 5 25:25 25
11.FK Teplice 20 5 8 7 18:29 23
12.FC FASTAV Zlín 20 6 3 11 16:30 21
13.Bohemians Praha 1905 20 5 5 10 20:32 20
14.Slezský FC Opava 20 3 5 12 9:31 14
15.MFK Karviná 20 2 7 11 13:30 13
16.1.FK Příbram 20 3 4 13 15:36 13