Martin Bukata z Karviné (ve žlutém) a Jan Juroška ze Slovácka se do sebe při...

Martin Bukata z Karviné (ve žlutém) a Jan Juroška ze Slovácka se do sebe při vzájemném souboji pořádně zapletli. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Karviná - Slovácko 0:2, čekání na domácí výhru trvá dál

• 1
Karvinští fotbalisté ani v šestém domácím utkání neslavili vítězství. V 13. kole Fortuna ligy podlehli Slovácku 0:2. V prvním poločase skóroval Zajíc, v závěru tři body pro hosty jistil střídající Kalabiška.

Tři remízy, tři porážky. Karviná to doma v letošním ročníku nejde.

„Slovácko vyhrálo zaslouženě. Bylo z nich cítit, že jsou jistější na balonu. To naše prokletí prvního gólu trvá. Jsme absolutně neefektivní, pak se dostáváme do křeče. Každý z hráčů asi cítil, že to nebylo dobré. V kabině si k tomu každý něco řekl,“ poznamenal domácí kouč František Straka.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slovácko je třetí nejlepším týme na hřištích soupeřů, vyhrálo na Spartě, v Plzni a teď v Karviné.

Domácí nastoupili bez útočníka Petráně, který pykal za vyloučení na Spartě, zato se stoperem Dreksou, jenž se po dlouhodobém zranění doposud rozehrával za rezervu.

Aktivněji začali Karvinští. Po nahrávce od Ba Louy ze standardky se snažil hlavičkovat Lingr, ale balon k brankáři Trmalovi ani nedoletěl. Hosté ze Slovácka zahrozili vzápětí, Zajíc ale nemířil přesně.

V 13. minutě si naběhl na míč za obranu po standardce domácí Ba Loua, ale hlavou se neprosadil. Hned poté neuspěl v dobré pozici ani Ndefe, jehož střela letěla nad.

Produktivnější bylo naopak Slovácko. V 26. minutě vyhrál Ondřej Šašinka vzdušný souboj a Zajíc propálil brankáře Hrdličku. Dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně a třetí venku.

Bulharský útočník Karviné Petkov mohl okamžitě odpovědět, ale při zakončení podklouzl a jeho střela nebyla přesná. Domácí se snažili o srovnání, Rundičova rána z 30 metrů však Trmala nepřekvapila. Slovácko naopak mohlo pět minut před pauzou svůj náskok navýšit, ale Hrdlička tentokrát proti Zajícovi skvěle zasáhl a vytáhl jeho hlavičku na roh.

V poločase udělal domácí trenér Straka hned dvě změny v sestavě. Smrže nahradil Janečka a Petkova pak Jakub Šašinka, kterého na trávníku čekal bratrský souboj s mladším sourozencem Ondřejem v barvách Slovácka.

Karviná se okamžitě vrhla do útočení a právě Jakub Šašinka v 56. minutě nedal velkou šanci, když z malého vápna zamířil mimo. Domácí tlačili, obrana Slovácka ale pracovala dobře. Hlavička Bukaty byla nepřesná, Janečkův pokus také.

Od 70. minuty hráli domácí přesilovku poté, co dostal druhou žlutou kartu Divíška. Slezanům se ale početní výhoda vůbec nepovedla. V 79. minutě se někdejší karvinský hráč Kalabiška uvolnil a povedenou táhlou střelou k zadní tyči zvýšil.

O minutu později nepropálil domácí Lingr obranu Slovácka a střela Bukaty šla vedle. Domácí dohrávali v křeči a ještě mohli jednou inkasovat, Navrátil však jen trefil Hrdličku.

„Po počátečním oťukávání jsme byli aktivní, měli jsme dvě slušné šance, vedli jsme. I když pak soupeř znervózněl, my jsme nepracovali dobře, protože jsme kazili. Přitom se nabízely dobré prostory pro šance či navýšení náskoku. To jsme ale nedokázali, místo toho jsme dělali fauly na naší půlce. Karviná hrozila ze standardek, pak se i ve druhé půli dostávala k odraženým balonům, soustavný tlak ale neměla,“ řekl hostující kouč Martin Svědík.