Filip Kaloč z Ostravy a Marco Túlio z Karviné.

Filip Kaloč z Ostravy a Marco Túlio z Karviné. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Karviná - Ostrava 1:2, obrat Baníku, bod sebral domácím v nastavení Klíma

• 21
I po dohrávce 12. kola fotbalové ligy platí, že Karviná jako jediná ještě nevyhrála. Proti ostravskému Baníku přitom ve slezském derby vedla, jenže záhy přišla o vedení a v samotném závěru utkání i o bod. V nastaveném čase rozhodl o výhře hostí 2:1 útočník Klíma.

Karvinští protáhli sérii bez ligové výhry už na 15 utkání, Baník naopak poprvé po čtyřech kolech naplno bodoval a upevnil si páté místo v tabulce. Na čtvrtou Spartu ztrácí pět bodů. Karvinští jsou patnáctí o skóre před posledními Teplicemi.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Část příznivců Baníku se rozhodla zůstat za branami stadionu a symbolicky tím podpořit neočkované fanoušky, kteří od pondělí po zpřísnění vládních opatření proti koronaviru nově nemohou do hlediště. I tak jejich chorály doléhaly až na hřiště.

Slezské derby se od úvodu hrálo v dobrém tempu a s šancemi na obou stranách. Aktivněji začal Baník, ale první větší možnost měla Karviná. Ve 13. minutě si naskočil na centr ostravský odchovanec Papadopulos a zasahovat musel gólman Budinský. Chvíli nato po dobrém brejku nevyšlo zakončení patičkou domácímu Bartošákovi.

Ve 24. minutě podržel Karvinou gólman Bolek, když vyrazil Kaločovu hlavičku zblízka. Na opačné straně o čtyři minuty později Qose zakroutil přímý kop do vápna a míč, který bez teče směřoval na branku, s obtížemi vytáhl Budinský.

Po změně stran začali Karvinští náporem. V 50. minutě napřáhl z dálky stoper Santos a míč z horního rohu konečky prstů tečoval na roh gólman Budinský. Ostravští trenéři, kteří udělali tři změny v základní sestavě oproti předchozímu remízovému utkání s Plzní, na nepovedený vstup do druhé půle reagovali v 56. minutě trojitým střídáním a nasadili Almásiho, Tetoura a Sora.

Inkasovaný gól tím ale neodvrátili. V 58. minutě si na Bartošákův roh naskočil Santos a hlavou překonal Budinského, který nepřesvědčivě vyběhl. Brazilský stoper si připsal první branku v ligové sezoně.

Karviné vydrželo vedení jen zhruba 10 minut. Kaločův přízemní centr z levé strany se nadvakrát dostal ke střídajícímu Sorovi a ten zblízka překonal Bolka. Nigerijský záložník navázal na dvě asistence z minulého utkání s Plzní a v české lize skóroval podruhé.

Baník se v závěru tlačil za vítězstvím. V 83. minutě ještě střídající Potočný minul, ale v druhé minutě nastavení nacentroval z levé strany před branku Sor a Klíma hlavičkou k tyči dokonal obrat. Ostravský útočník prožívá povedené období, v minulém kole dvěma góly zařídil remízu s Plzní. Karviná prožila stejný zápas jako o víkendu s Libercem, s nímž rovněž neudržela vedení a brankou v nastavení prohrála 1:2.

Slezské derby se mělo původně uskutečnit již před měsícem, ale kvůli koronaviru v týmu domácích ho vedení soutěže odložilo.