Fotbalisté Karviné slaví vstřelený gól, trefil se Lukáš Bartošák (druhý zleva).

Fotbalisté Karviné slaví vstřelený gól, trefil se Lukáš Bartošák (druhý zleva). | foto: ČTK

Karviná - Jablonec 2:2, střídající Haša zařídil během tří minut domácím bod

• 6
Po čtyřech vítězstvích za sebou fotbalisté Jablonce ztratili, dalšímu tříbodovému zisku přitom byli blizoučko: ještě v 84. minutě zvyšoval Doležal na 2:0 pro hosty. Pak se ale v 87. a 90. minutě prosadil domácí náhradník Haša a stanovil konečné skóre 2:2.

Jablonec tak promarnil možnost posunout se minimálně dočasně na druhé místo tabulky. Severočeši navíc byli tentokrát v opačné roli než v minulém kole, kdy po velkolepém třígólovém obratu ve druhém poločase porazili 3:2 favorizovanou Plzeň. Karviná remizovala podruhé za sebou a je osmá.

„Posledních dvacet minut jsme byli lepší a Jablonec nevěděl, kam skočit. Připomínalo mi to zápas Jablonce s Plzní v minulém týdnu, ale my už bohužel neměli na otočení výsledku ze stavu 0:2 čas. Bod je pro nás výhra, byly tam krásné emoce a i teď po zápase jsem v euforii,“ řekl karvinský trenér Juraj Jarábek.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

První šance patřila domácím, ale gólman Hanuš si s tečovanou střelou Ostráka poradil a dorážku zblokoval Podaný.

Naopak Jablonec z první šance udeřil. Považanec v 25. minutě našel rozběhnutého Schranze a nejlepší střelec Severočechů si křížnou střelou po zemi připsal pátou branku v sezoně. Druhý gól mohli hosté přidat v nastavení, Pilař však těsně minul.

„Zápas jsme začali dobře, ale po brejkové situaci, na které jsme hráče před zápasem upozorňovali, jsme dostali gól. Chyběly mi tam emoce, nasazení, prostě všechno, vypadalo to, jako bychom hráli přátelský zápas,“ zhodnotil první poločas Jarábek.

Po přestávce se na šance čekalo až do úplného závěru. V 82. minutě hlavičkoval zblízka domácí Papadopulos, ale Hanuš míč na brankové čáře zkrotil. Trest přišel prakticky vzápětí. Doležal se ve vápně uvolnil a střelou do protipohybu zvýšil na 2:0. Jablonecký útočník skóroval teprve podruhé v sezoně, ale ve druhém utkání za sebou.

Ani druhý inkasovaný gól však Karvinou nepoložil. V 87. minutě snížil střídající Haša, který hlavičkou dorazil Bartošákovu ránu odraženou od břevna. V 90. minutě navíc dokázal domácí útočník vyrovnat, když se opět z dorážky trefil přesně k tyči. Sedmadvacetiletý Haša se přitom v lize dosud trefil jen jednou před sedmi lety.

„Samozřejmě jsem zklamaný, protože jsme sedm minut před koncem vedli 2:0. Mysleli jsme si, že se nám nemůže nic stát, ale domácí byli v euforii. Nechali jsme si dát zbytečné dva góly, i když ten první byl v uvozovkách nádherný, kluci mi tvrdili, že to doráželi z ofsajdu. Ale rozhodčí odpískal branku,“ uvedl jablonecký trenér Petr Rada.

„Dostali se tím do hry a potrestali nás v 90. minutě. Dali tam spoustu hráčů vysokých postav, tolik jsem jich ještě v žádném jiném týmu neviděl. Opět nám tam propadl odražený míč a domácí nás znovu potrestali,“ dodal Rada.

Jablonec tak po první remíze ve dosavadních devíti vzájemných zápasech s Karvinou zůstal třetí se ztrátou jednoho bodu na druhou Spartu, která má ale středeční zápas s Pardubicemi k dobru. Karviná remizovala podruhé za sebou a patří jí osmá příčka.