Karvinští fotbalisté se radují z gólu proti Příbrami.

Karvinští fotbalisté se radují z gólu proti Příbrami. | foto: ČTK

Karviná - Dukla 0:2, první výhru venku zařídil parádní trefou Ďurica

• 1
Fotbalisté pražské Dukly zvítězili v 11. kole první ligy v Karviné 2:0. Tři body posledního celku tabulky zařídili ve druhém poločase Ján Ďurica a v nastavení Frederik Bilovský.

Pražané si pod koučem Romanem Skuhravým připsali druhé vítězství v sezoně a první venkovní výhru po šesti prohrách za sebou. I přes výhru zůstává Dukla na posledním místě v tabulce, na týmy před sebou ztrácí dva body.

„Hodně důležité body. Ten gól nejzkušenějšího hráče nám obrovsky pomohl. Kdybychom v závěru byli ještě hladovější, mohli jsme přidat další branky. Za práci patří hráčům velký dík, dneska si výkonu cením možná ještě více než tří bodů,“ řekl hostující trenér Roman Skuhravý.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Jsem především rád, jakým způsobem jsme si pro body došli. Takový výkon je v mých očích velmi zajímavý. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, bohužel jsme neproměnili tři šance. O to těžší jsme to měli ve druhém poločase.

Dukla se příliš nepodobala týmu, který by v sezoně ještě nebodoval venku. Možná i kvůli tristní bilanci hosté od výkopu vsadili na aktivní pojetí hry, které jim vyneslo územní převahu a v 17. minutě i první vyloženou šanci. Hostům pomohl šťastný odraz ve skrumáži, po němž pálil Brandner a jeho tečovaný pokus skoro zázračně vytáhl na brankové čáře gólman Berkovec.

Pražané byli v prvním poločase takřka ve všech statistických ohledech lepší, jen gólově svou aktivitu nevyjádřili. Také po další standardce vznikl v karvinském vápně zmatek, ve kterém se k dorážce dostal Schranz, ale jeho pokusu scházela přesnost.

Karviná herně zůstala ve stínu svých posledních utkání. Trenér Nádvorník se o přestávce pokusil oživit herní projev nasazením Ramireze místo Wágnera a minimálně chvilkový efekt to mělo. Krátce po změně stran se domácí dostali do první velké šance, ale rychlý výpad po ose Janečka - Letič zakončil Budinský přízemní střelou do nohou gólmana.

Pak se hra vrátila do starých kolejí a Dukla znovu převzala taktovku. Střelecké trápení však prodloužil Brandner, který se v 62. minutě ocitl sám před Berkovcem. Až v 64. minutě odemkl karvinskou bránu stoper Ďurica, který z přímého kopu technicky přes zeď trefil spodní odkrytý kout.

Karviná v závěrečné honbě za vyrovnáním zjednodušovala a otevírala hru, ale největší šanci to přineslo Dukle. Do totálně otevřené obrany hosté podnikli brejk v 84. minutě, ovšem Doumbia trefil jen tyčku. Pojistku tak až v nastaveném čase přidal Bilovský.

„V první půli to byl náš nejhorší výkon doma. Neměli jsme pohyb, byli jsme všude pozdě. Nevím, jestli na hráče padla tíha zodpovědnosti. V kabině jsme si to vyříkali a do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak. Tam se to lámalo za stavu 0:0, kdy Rada chytil stoprocentní šanci Budinskému a Dukla pak dala krásný gól ze standardky,“ řekl domácí kouč Roman Nádvorník.