Zlínský trenér Josef Csaplár udílí pokyny hráčům v utkání s Olomoucí.

Zlínský trenér Josef Csaplár udílí pokyny hráčům v utkání s Olomoucí. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Zlínští fotbalisté zůstávají na nule. Frajeři se podělali, láteří Csaplár

• 14
Nula bodů, žádný vstřelený gól. Od návratu do nejvyšší soutěže mají fotbalisté Fastavu Zlín za sebou nejméně povedený vstup do sezony. V předchozích čtyřech ročnících vždy aspoň jeden ze dvou úvodních ligových duelů vyhráli.

„Proti Slavii jsme měli získat minimálně bod, v Olomouci také,“ je přesvědčený nový trenér Josef Csaplár, který zahájil svoje zlínské angažmá dvěma frustrujícími porážkami 0:1.

Lepší dojem zanechal jeho výběr v domácím mači proti mistrovi, kterého celý první poločas mačkal. Jenže nebyl efektivní v koncovce. V Olomouci zlínští fotbalisté na začátku obou poločasů nestíhali.

„Sigma měla převahu, chvílemi vypadalo, že drtivou,“ uznal Csaplár, jehož celek se dostával do nouzových situací většinou sám. „Nebyli jsme schopni kvalitně udržet míč vepředu. Kazili jsme naprosto neskutečně lehké balony. Pak dostanete do protitlaku kohokoliv.“

Hosté hrozili vždy jenom v závěrech poločasů po občerstvovacích pauzách. Před přestávkou hlavičkovali v nadějné pozici těsně mimo Buchta s Fantišem, Jiráčkovu ránu vyrazil gólman Reichl, Poznarovi pak scházel půlkrok, aby uklidil z pětky míč do sítě.

V 81. minutě mohl Poznar zajistit Zlínu aspoň bod, jenže zblízka trefil vyběhnutého Reichla. A Čanturišviliho pumelice z dálky prosvištěla vedle tyče.

„Je vidět, že chceme hrát fotbal, že chceme hrát nahoru. Až do šancí to všechno umíme, ale čekáme, až to tam padne,“ stýskal si Csaplár.

Od mužstva si žádal v sobotním olomouckém parnu mnohem více. I když nebyl konkrétní, výkon některých hráčů ho těžce zklamal. A při hodnocení použil i expresivní výrazy.

„Vytočilo mě, že se někteří z tlaku Olomouce podělali. Přitom jsme měli sestavu s věkovým průměrem devětadvacet let. Tohle se může stát mladým klukům, ale ne takovým frajerům. Někteří hráči začnou mít se mnou veliké problémy,“ přitvrdil Csaplár.

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32