Jihočeši přišli o výhru v závěru: České Budějovice - Ostrava 1:2

• 29
Fotbalisté Ostravy vyhráli v Českých Budějovicích 2:1. Přitom v 6. kole na jihu Čech dlouho prohrávali, ale nakonec v 84. srovnal záložník Mičola a minutu před koncem přidal vítězný gól Lička.

"Na hráčích bylo vidět, jak strašně moc chtějí zápas otočit. To se mi líbilo," řekl ostravský trenér Miroslav Koubek.

Ostrava byla v úvodu aktivnější, o to překvapivější byl gólový úder domácích na opačné straně. Na Benátův centr si ve 22. minutě naskočil uzdravený Stráský a svůj první zápas v sezoně oslavil přesnou hlavičkou k tyči.

Utkání jsme sledovali on-line

Jihočeši se dočkali vstřelené branky po 292 minutách. O vedení ale málem záhy přišli. Zatímco se radovali o vlastní střídačky, nechal sudí Mikel hosty rychle rozehrát a na Kučeru se rázem řítila přesila v bílých dresech. Domácí se však stihli rychlým úprkem včas vrátit a přečíslení zažehnat.

Těsně před pauzou podržel domácí Kučera, který reflexivně vyrazil Varadiho střelu na roh.

Po příchodu z kabin se Českým Budějovicím ještě podařilo otupit ostravský tlak. V 56. minutě posunul Benát na stále aktivního Stráského a brankář Baránek jen sledoval, jak míč těsně minul vzdálenější tyč.

Na posledních deset minut by Jihočeši nejraději zapomněli. V 82. minutě ještě sudí kvůli ofsajdu gól Baníku neuznal, ale hosté se nenechali zdeptat. Mičola využil velkého zaváhání domácích beků a přesnou střelou k tyči srovnal. V 89. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu se parádně trefil Lička a zajistil Baníku tři body.

"Je to pro nás kruté. Přeci jen až do konce zápasu jsme pracovali velmi poctivě," uvedl budějovický kouč Pavel Tobiáš.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).