Jakub Považanec z Dukly (vpředu) a Jozef Urblík z Jihlavy bojují o míč.

Jakub Považanec z Dukly (vpředu) a Jozef Urblík z Jihlavy bojují o míč. | foto: ČTK

Jihlava - Dukla 1:1, domácí vedli, ale prvního vítězství se nedočkali

• 4
Ne, zase ne. Čekání jihlavských fotbalistů na vítězství v první lize nekončí. Nevybojovali ho ani v jedenáctém kole, v páteční předehrávce doma remizovali s pražskou Duklou 1:1. V tabulce tak zůstávají předposlední.

Jihlava vedla po střele Zoubeleho ze závěru poločasu, který zužitkoval rohový kop. Hosté vyrovnali v 71. minutě, kdy po sérii chyb Tlustého překonal brankáře nigerijský útočník Olayinka.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Věděli jsme, že Duklu nebudeme přehrávat, protože je to kombinačně už dlouhou dobu silné mužstvo na míči. Soupeř si vytvořil několik příležitostí. Dneska je bod maximem, které jsme mohli získat. Kdyby se Štěpánek prosadil po standardní situaci, tak ten výsledek mohl být jiný. Hanuš chytal velmi dobře, podržel nás,“ řekl jihlavský trenér Michal Bílek.

Vedení Jihlavy sáhlo po minulé prohře na vlastním stadionu s pražskými Bohemians 1905 k finančním postihům s platností, dokud se svěřenci trenéra Bílka nedostanou ze sestupových pozic.

Jenže ani proti Dukle se jim nedařilo a hosté byli jasně lepším týmem. Potýkali se však s koncovkou. Už v osmé minutě mohl poslat hosty do vedení skluzem po propadnutém centru Považanec, ale ani z dorážky se Dukle dostat míč do sítě nepodařilo. Po čtvrthodině hry se ve vápně uvolnil Juroška, ale míč nasměroval jen do břevna.

V 28. minutě mohli domácí děkovat pro změnu zbrklosti Olayinky, který místo přihrávky na volného spoluhráče zkoušel obstřelit Hanuše, ale jeho pokus skončil mimo.

Po půlhodině se do první gólové šance dostali domácí. Hronek vyslal průnikovou přihrávkou mezi obránci do sóla Rabušice, ale ten střelou na vzdálenější tyč mířil vedle. Sedm minut před přestávkou už ale domácí po 262 minutách ukončili střelecký půst. Po rohu se dokázal prosadit svou první brankou v dresu Jihlavy záložník Zoubele.

Dukla i v druhé půli byla lepším celkem, ale zaslouženého vyrovnání se dočkala až v 71. minutě. Miloševič z pravé strany našel přesně Tetoura, toho sice skvěle vychytal Hanuš, ale odražený balón dopravil do sítě Olayinka.

Hanuš poté chytil na brankové čáře i hlavičku Čajiče, nakonec tak mohla rozhodnout Jihlava, ale Urblík brankáře Radu tečovanou střelou nepřekvapil.

„Pravidelně jsme si vytvářeli šance. S předvedenou hrou jsem spokojený. Jihlavě jsme ale dneska darovali bod a dva ztratili. I pro Jihlavu je tenhle bod ale málo. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili,“ poznamenal hostující kouč Jaroslav Hynek.