Libor Holík z Jablonce (vlevo) v souboji s olomouckým Václavem Jemelkou. | foto: ČTK

Jablonec - Olomouc 2:2, vítěznou šňůru domácích ukončil v závěru Pilař

• 28
Závěrečný duel 10. kola nejvyšší fotbalové soutěže neměl vítěze. Blíž ke třem bodům byl v souboji s Olomoucí dlouho domácí Jablonec, ale nakonec se po trefě střídajícího Václava Pilaře z 84. minuty body dělily. Skončila tak jedenáctidílná série domácích výher severočeského týmu.

Skóre otevřel v 19. minutě Vladimir Jovovič, který si pak po půlhodině hry dal vlastní gól. V 66. minutě poslal Severočechy podruhé do vedení Martin Doležal, ale v 84. minutě srovnal střídající Václav Pilař.

Jablonec je v tabulce čtvrtý, Sigma ve čtvrtém kole po sobě neprohrála a dělí se o pátou příčku s Ostravou.

„Jednou ta domácí série musela skončit. V některých zápasech jsme měli třeba štěstí, dnes bohužel ne. Nedá se nic dělat, musíme jet dál a ztracené body vybojovat někde venku,“ řekl na tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada.

Jablonec - Olomouc

Sledovali jsme v podrobné reportáži minutu po minutě

Jablonec začal aktivně a úvodních 20 minut držel míč. Jako první sice v 17. minutě zahrozil z přímého kopu z dálky hostující Falta, ale o chvíli později otevřeli skóre Severočeši. Sýkora kolmicí vysunul Jovoviče a ten s velkého úhlu procpal balon přes gólmana Reichla do sítě.

Sigma po 20 minutách přidala a v 31. minutě šťastně srovnala. Zpoza vápna napřáhl González a Jovovič smolně tečoval míč do vlastní branky. Olomouc skórovala v Jablonci po třech zápasech. Vrátit domácím vedení mohl v 37. minutě Matoušek, který ale křížnou střelou minul.

„Do zápasu jsme vstoupili špatně. Ztráceli jsme balony, byli jsme ospalí a vyvrcholilo to v inkasovanou branku. Pak jsme trochu začali hrát a vstřelili jsme po teči hodně šťastný gól,“ uvedl olomoucký trenér Radoslav Látal.

Osm minut po pauze mohli Hanáci otočit skóre. Po přímém kopu hlavičkoval Jemelka a domácí zachránil brankář Hrubý. Na opačné straně Reichl vyrazil Sýkorův střílený centr.

V 58. minutě domácí gólman při výkopu trefil za hranicí vápna skákajícího Beneše, od něhož se míč odrazil do branky. Rozhodčí Marek ale gól kvůli nedovolenému bránění hostující hráče, který v minulosti působil v Jablonci, neuznal.

Olomoucký Šimon Falta (vlevo) se snaží zastavit Tomáše Břečku z Jablonce.
Šimon Falta (vlevo) z Olomouce v souboji s jabloneckým Janem Sýkorou.

„Trošku mi přišlo divné, že se to neprojednávalo. Jestli to byl gól, nebo ne. Trochu mě mrzí, že se najednou písklo a hrálo se dál,“ uvedl Látal.

V 66. minutě si Jablonec vzal zpět vedení. Na Jovovičův centr si naskočil Doležal a hlavou o tyč překonal Reichla. Reprezentační útočník skóroval proti bývalému klubu ve třetím utkání po sobě.

V 78. minutě mohl zvýšit Sýkora, po brejku a Holíkově centru ale zakončil na dlouhou nohu vedle. Jablonec neproměněná šance přišla draho. Plšek ještě v 83. minutě trestuhodně minul, ale o minutu později už bylo srovnáno. Domácí hráli bez zraněného Acosty, Texlův přízemní centr Hrubý jen posunul před sebe a střídající Pilař dorazil míč do sítě. V lize skóroval po více než dvou letech. Sigma navázala na nedávnou cennou remízu 3:3 ze Sparty.

„Jsem rád, že se prosadili střídající hráči, kteří naši hru zvedli. Příkladem byl náš druhý gól. Myslím si, že remíza dnes byla zasloužená,“ mínil Látal.

„Bylo to pro nás trochu smolnější utkání. Obě dnešní branky byly úplně zbytečné, o to víc to mrzí. Dvakrát jsme vedli a měli jsme na to, abychom zápas rozhodli,“ uvedl Rada.