Tomáš Holeš z Jablonce (vlevo) a Oliver Juan Kingue Simon z Příbrami bojují o...

Tomáš Holeš z Jablonce (vlevo) a Oliver Juan Kingue Simon z Příbrami bojují o míč. | foto: ČTK

Jablonec - Příbram 3:0, snadná práce pro domácí, nový kouč začal porážkou

• 13
Na podzim schytali příbramští fotbalisté od Jablonce na vlastním hřišti krutý výprask 0:6 a jaloví byli také v jarní odvetě. Utkání 26. kola prohráli snadno 0:3, nový trenér Roman Nádvorník začal svou misi neúspěchem.

Hosté potvrdili pozici nejhůře bránícího mužstva soutěže, nebodovali potřetí za sebou a na čtrnáctém místě tabulky mají šestibodový náskok před patnáctou Karvinou.

Jablonečtí vzali otěže zápasu pevně do svých rukou hned od začátku a už ve čtvrté minutě Trávník poprvé zblízka zakončoval. Hosté hráli naivně v defenzivě, přesto mohli sebevědomím domácích výrazně zatřást v desáté minutě, kdy se Hlúpik dostal lacino do obrovské šance, kterou ale zneškodnil jablonecký gólman Hrubý.

„V prvním poločase byl Jablonec jednoznačně lepší, i když kdoví, jak by se utkání vyvíjelo, pokud bychom proměnili naši velkou šanci. Soupeře jsme mohli dostat pod tlak, ale pak se domácí uklidnili a my odehráli první poločas celkově ustrašeně. Chybělo nám nasazení, přechodová fáze byla špatná,“ řekl na tiskové konferenci Nádvorník.

Od té chvíle ale vládli nejen statistikám zápasu Severočeši. Ve 12. minutě se protáhl mezi čtyřmi příbramskými hráči do šestnáctky Jovovič, a přestože jeho střela byla hodně nedůrazná, skončila v síti zaskočeného brankáře Kočího. Hosté od té chvíle mnoho nepředváděli, více o sobě dala vědět i hrstka jejich příznivců, která transparentem „Pepíku děkujem“ poděkovala bývalému trenérovi Josefu Csaplárovi.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Domácí tlak zesílil v závěru poločasu. Sváteční střelec Hübschman nejprve pálil ostře nad a ve 43. minutě už domácí vedli o dva góly. Další trefu Jovoviče sice rozhodčí neuznal, ale nařídil při stejné akci za faul na Považance penaltu, kterou Trávník jistě proměnil.

Hosté o přestávce vyměnili dva hráče do ofenzivy, ale v obraně dál hořeli. Ve 48. minutě přišel signál po přímém kopu, na jehož konci ve skluzu zvýšil vedení už na 3:0 Doležal.

„Druhý gól před poločasem přišel v pravou chvíli a ten třetí po pauze nás uklidnil, pak už jsme průběh kontrolovali. Ano, pokud bychom byli hladovější, mohli jsme přidat i další branky, nějaké akce zvýšení skóre nahrávaly. Ale celkově jsme byli lepší,“ uvedl jablonecký trenér Petr Rada.

Příbramští svoji snahu o snížení hrozivého výsledku sice nevzdali, ale neměli dostatečnou kvalitu v ofenzivě a domácí už zápas dohráli takticky. V 73. minutě sice prokličkoval jejich obranou Keita, ale dostal se ze střeleckého úhlu a nadějnou možnost prováhal.