Jablonecký Miloš Kratochvíl (vpravo) se snaží zastavit Lukáše Vraštila ze Zlína. | foto: ČTK

Jablonec - Zlín 3:1, rychlé góly po pauze rozhodly, u dvou tref byl Jovovič

• 0
Jablonečtí fotbalisté zejména díky dvěma trefám krátce po přestávce porazili na vlastním hřišti Zlín 3:1 a v ligové tabulce se posunuli na třetí místo před Slovácko. To má však ještě sobotní duel 26. kola s Libercem k dobru.

Dva góly Jablonce nesou podpis černohorského záložníka Vladimira Jovoviče. Ten nejprve přesně nacentroval na hlavu Kubisty, pak se prosadil sám.

Severočeši neprohráli v nejvyšší soutěži popáté za sebou. Zlín po druhé ligové porážce za sebou klesl na 13. pozici.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

„Celkově jsme spokojení. Zlín poslední utkání prohrál, ale pořád je to tým, který nemůžete podcenit, to bychom určitě neudělali. Tři body jsou pro nás hodně důležité,“ řekl na on-line tiskové konferenci jablonecký trenér Petr Rada.

Už po necelých dvou minutách po Jovovičově přihrávce vypálil z hranice vápna Kratochvíl, brankář Dostál si však bez problémů poradil. Na druhé straně v 10. minutě Hanuš vyrazil Potočného prudkou ránu zpoza šestnáctky.

Těsně vedle pak vystřelil i zlínský záložník Janetzký. Někdejší hráč Jablonce o chvíli později našel před brankou Janoška, který v ideální pozici hlavičkoval mimo tři tyče. Domácí znovu zahrozili na konci prvního poločasu, jenže Doležal hlavičkoval pouze do Dostálovy náruče.

Krátce po přestávce se Severočeši prosadili. Kubista po Jovovičově rohu předčil v hlavičkovém souboji Procházku a pomocí odrazu od tyče otevřel skóre.

Brzy poté domácí znovu udeřili. Míč se po Pilařově nahrávce odrazil ve vápně k volnému Jovovičovi a černohorský reprezentant se nemýlil. Vzápětí Dostál překazil Schranzův samostatný únik, Doležal zase poté hlavičkoval nad.

„O výsledku rozhodl hrozný vstup do druhého poločasu. Prospali jsme úvodních pět minut, kdy nám domácí dali dvě branky. Zápas byl prakticky rozhodnutý, těžko jsme se prosazovali v koncovce,“ konstatoval zlínský trenér Bohumil Páník.

Třetí branky se ale Jablonečtí přece jen dočkali. V 87. minutě střídající Pleštil neprostřelil vyběhnutého hostujícího gólmana, akce však pokračovala a do gólového konce ji dotáhl Považanec.

„V prvním momentu po gólu jsem čekal, jestli video náhodou neukáže ofsajd nebo hru rukou. V minulosti se mi už stalo, že jsem oslavoval gól, ale zbytečně. Proto byly oslavy mírné,“ řekl slovenský záložník Považanec, kterému chybí jediný zápas ke 200. ligovému startu.

Ve druhé minutě nastavení snížil střelou před šestnáctkou Janetzký. „Mrzí mě inkasovaná branka. Hráčům jsem říkal, že je to zbytečné, když 92 minut dřou jako koně. Na druhou stranu musím říct, že Zlín si za aktivitu ke konci branku zasloužil,“ prohlásil Rada.

Jablonec od dubna 2008 neprohrál v lize se Zlínem ve 14. utkání po sobě a porazil ho popáté za sebou, doma dokonce v sedmém zápase po sobě.

Oba týmy čeká ve středu dohrávka. Jablonec doma vyzve druhou Spartu, s níž ve středu vypadl ve čtvrtfinále domácího poháru (1:4). Zlín se představí v Plzni.