Přes brněnského fotbalistu Martina Husára se snaží k míči dostal Jan Kopic z Jablonce. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Jablonec - Brno 2:0, severočeští fotbalisté boj o titul nevzdávají

• 2
Jablonečtí fotbalisté můžou sbírat body i bez útočníka Lafaty a záložníka Kovaříka, kteří v zimě přestoupili do Sparty, respektive do Plzně. Přesvědčili o tom v 18. kole, ve kterém porazili 2:0 Brno. A nadále zůstávají v boji o titul.

Utkání Jablonec versus Brno ve videoreportáži

Brno ještě před začátkem zápasu přišlo o svého nejlepšího střelce a kapitána Švancaru, jenž si při rozcvičce natáhl třísla a v základní sestavě ho nahradil Halaška. Ten byl i u první střely zápasu směrem na branku, ale z dálky jen mírně postrašil domácího gólmana Valeše.

Jablonec byl od začátku aktivnějším týmem, lépe kombinoval a ve čtvrté minutě měl i první velkou šanci - Beneš z úhlu však trefil jen tyčku.

Po dvaceti minutách brněnský gólman Doležal včasným vyběhnutím zneškodnil šanci sprintujícího Čížka. Krátce po něm zamířil hlavou mimo jeho spoluhráč Pázler.

Zimní ofenzivní posila z Dukly mohla ukončit bezgólový stav v závěru prvního poločasu, ale akci důrazného Čížka zakončila jen další hlavičkou do břevna. Domácí už nad svou smůlou museli kroutit hlavou, brankovou konstrukci totiž trefili dvakrát i před týdnem v severočeském derby s Libercem (0:1).

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jablonec dominoval i od začátku druhého poločasu, ale obrana hostů jeho náporu vzdorovala. Po akci Zoubeleho a Kopice se dostal do zakončení střídající Hubník, ale z malého vápna přestřelil.

Severočeši se přeci jenom dočkali vytoužené branky. V 62. minutě do šestnáctky poslal prudký centr Jablonský, brankář Doležal vyrazil míč před sebe, odkud ho Zoubele patičkou uklidil do branky.

Jablonec byl při chuti a další šancí měl vzápětí Novák, ale v tváři v tvář Doležalovi neuspěl. Hlavičku Beneše po rohovém kopu pak z brankové čáry odvrátila obrana Brna.

Domácí zvolnili a ke slovu se dostali také hosté, když v 77. minutě Kunc dalekonosnou ranou protáhl domácího Valeše.

Minutu před koncem pojistil domácí vedení Čížek, který šel po chybě Brna od poloviny hřiště sám na branku a zkušeně obstřelil gólmana hostů. Ti už z Jablonci popáté za sebou odjíždějí bez bodu a vstřelené branky.