Jablonecký Michal Trávník (vlevo) a Martin Hašek z Bohemians v hlavičkovém...

Jablonecký Michal Trávník (vlevo) a Martin Hašek z Bohemians v hlavičkovém souboji | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec - Bohemians 2:1, šestou výhru trefil Černohorec Jovovič

• 2
Ani v šestém ligovém utkání v jarní části jablonečtí fotbalisté nezakopli, ve 22. kole si doma poradili s Bohemians 2:1 a pod novým trenérem Petrem Radou si připsali další vítězství.

Proti Bohemians to měli Jablonečtí těžší než v předchozích zápasech i proto, že několik velkých šancí neproměnili. Ve 26. minutě se prosadil stoper Lischka hlavou po centru z rohu.

Online

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Krátce před půlí snížil Martin Hašek z první střelu hostů na bránu. Výhru Jablonci vystřelil po hodině hry z přímého kopu černohorský útočník Jovovič, byl to jeho sedmý gól sezony.

Jablonec začal drtivým náporem a už v první minutě musel zasahovat brankář Fryšták, který vyškrábl Jovovičovu střelu. Hosté mohli děkovat gólmanovi i o pět minut později, kdy vychytal Doležala.

Bohemians jako by na hřišti v úvodní půlhodině neexistovali a hrálo se výhradně na jejich branku. Domácí však dál spalovali šance. Po velkém závaru se v 16. minutě dostal k dorážce Holeš a z malého vápna nepochopitelně napálil jen břevno.

V 26. minutě už Severočeši udeřili. Na Trávníkův rohový kop si naskočil Lischka a hlavou zaznamenal svůj druhý gól v české lize. Bohemians poprvé zahrozili až ve 34. minutě, ale Kocič po centru zprava pálil hodně mimo.

Na druhé straně prováhal nadějný brejk Masopust a Bohemians to navzdory slabému výkonu v první půli potrestali vyrovnávacím gólem. Domácí ve 43. minutě zapomněli na pravé straně na Reitera, jehož přízemní centr uklidil střelou z první k tyči Hašek.

Syn stejnojmenného trenéra Pražanů dal svůj pátý ligový gól. „Klokani“ skórovali v prvním poločase teprve podruhé za posledních deset zápasů v nejvyšší soutěži. Jablonec naopak v lize inkasoval po 487 minutách.

„Z naší strany to byl asi nejlepší první poločas, co jsem tady. Nasazení, fotbalovost, tlak, všechno. Měli jsme spoustu šancí, až na jedno zaváhání jsme soupeře do ničeho nepustili. První poločas jsme měli vyhrát. Bohemka se díky Fryštákovi udržela ve hře,“ řekl jablonecký kouč Petr Rada.

Kouč hostů v přestávce dvakrát střídal a na trávník poslal čerstvé Nečase s Lutsem. Jablonec byl ale dál aktivnější a v 63. minutě znovu vedl. Jovovič zakroutil z přímého kopu míč přesně k tyči a dal sedmý gól v ligové sezoně.

Dvacet minut před koncem mohl pojistit náskok domácího týmu Chramosta, ale Fryšták jeho střelu z bezprostřední blízkosti fantasticky vyrazil. Bohemians v závěru soupeře hodně zatlačili. Dvakrát měl na kopačce vyrovnání Tetteh, ale gólman Hrubý pokaždé zasáhl.

„Cítili jsme, že je v naších silách tady uspět. Ovšem samotné utkání od první minuty nasvědčovalo něčemu jinému. Byli jsme bez pohybu, bez sebevědomí, nedostávali jsme se včas do soubojů, odevzdávali jsme míče. V podstatě ve 30. minutě bylo osm devět hráčů na vystřídání. To, že jsme šli do kabin za stavu 1:1, bylo díky brankáři Fryštákovi. Skóre neodpovídalo dění na hřišti. Dostali jsme druhou šanci v zápase, ačkoliv jsme si ji nezasloužili a v druhém poločase jsme ji znovu promarnili,“ řekl hostující kouč Martin Hašek.

Jablonec - Bohemians 1905 2:1

Branky: 26. D. Lischka, 62. V. Jovovič - 43. M. Hašek ml.. Rozhodčí: J. Machálek - J. Kubr, M. Pfeifer. ŽK: 82. L. Pernica - 36. D. Mašek, 53. R. Reiter. Diváci: 3 512 (57 % z kapacity 6 108)

Jablonec: V. Hrubý - T. Holeš, L. Pernica, D. Lischka, J. Zelený - L. Masopust (85. T. Hübschman), M. Trávník, V. Kubista, V. Jovovič (78. M. Hanousek) - M. Doležal (74. J. Považanec), J. Chramosta

Bohemians 1905: T. Fryšták - M. Dostál, L. Hůlka, M. Šmíd, M. Kocič - R. Reiter (82. J. Záviška), J. Jindřišek, D. Mašek (46. J. Nečas), M. Hašek ml., D. Bartek (46. S. Luts) - B. Tetteh