Slávistický obránce Martin Dostál (vlevo) odvrací míč před Jakubem Marešem z Teplic | foto: ČTK

Slavia - Teplice 4:1, v Edenu vyhráli po téměř pěti měsících

• 64
Fotbalisté Slavie v duelu 20. prvoligového kola zdolali v Edenu zaslouženě hosty z Teplic 4:1. Pochvala jim patří zejména za první poločas, v němž se gólově prosadili Pospěch a Jarolím.

Utkání Slavia versus Teplice ve videoreportáži

Po přestávce za hosty snížil Mahmutovič, kontroval opět Jarolím a konečné skóre stanovil Milutinovič.

Slavia na domácím stadionu vyhrála poprvé od 24. října, kdy porazila Budějovice 4:0.

Oba týmy nastoupily s pětičlennou zálohou a jedním hrotovým útočníkem.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po vyrovnané úvodní čtvrthodině ovládli zápas domácí, jejichž středová řada úplně vymazala tu teplickou. Slávisté hráli svižně, útok střídal útok a k úspěšnému zakončení domácím chyběly jak přesnější finální přihrávka, tak přesnější střela.

Ale kdy míč skončí za zády teplického gólmana, to bylo jen otázkou času.

Herní i územní převahu pak slávisté zúročili po půlhodině utkání.

Korešovi sice nejprve nesedla hlavička po centru Dostála, ale poté mladý domácí záložník ve 32. minutě nádherně uvolnil míčem za teplickou obranu Pospěcha a ten s přehledem přehodil vyběhnuvšího Slavíka.

O dvě minuty později se Pospěch představil v roli asistenta a po jeho přihrávce Jarolím přidal druhou slávistickou trefu.

Po další chvilce hosté unikli k.o., když po nádherném pasu Trubily střílel Hora jen do břevna.

Pro teplické hráče byla přestávka vysvobozením, za celý poločas domácího brankáře Vaniaka neohrozili, ani jednou totiž nevystřelili.

Druhý poločas už byl o poznání vyrovnanější. Slávisté se už dopředu nehnali tak zběsile a hru zklidnili.

Toho hosté využili, stále častěji se osmělovali k nebezpečným výpadům. Po hodině duelu se individuálně prosadil Mahmutovič a za jeho nádhernou střelou ke vzdálěnejší tyči se Vaniakm ani nestačil ohlédnout.

Slávisté na inkasovanou branku zareagovali, jak nejlépe mohli. Přidali na obrátkách a po Korešově centru z přímého kopu se hlavou prosadil Jarolím.

Poté sklidil potlesk střídající Milan Černý, který se na ligový trávník vrátil po téměř čtyřech měsících. A aplaudovalo se i domácímu brankáři Vaniakovi, který nejprve skvěle vyrazil dělovku výtečného Mahmutoviče a vzápětí své mužstvo podržel podruhé.

Na závěrečnou patnáctiminutovku si zaslouženého vítězství přišel užít i veterán Vlček, který pak s chutí poblahopřál spoluhráči Milutinovičovi. Ten krásnou střelou z dálky v 88. minutě výhru Slavie završil.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36