Svatopluk Habanec sleduje hráče Brna.

Svatopluk Habanec sleduje hráče Brna. | foto: Marie Stránská, MAFRA

Mladá Boleslav rozvrátila Prešov pěti góly, Plzeň jich nastřílela sedm

• 11
Fotbalová Plzeň se na úvod letní přípravy cvičí ve střelbě, v dosavadních třech utkáních nasázela soupeřům z nižších soutěží už 34 gólů. Naposledy mistr smetl divizní Rokycany 7:0. I Mladá Boleslav ukázala na turnaji v Benátkách nad Jizerou produktivitu - Prešov porazila 5:0.

Plzeň vedla už v 17. minutě o tři góly, když se postupně trefili krásnou střelou z dálky Vaněk, Vůch a Baránek, který při standardní situaci dorážel míč po ráně do břevna.

Ve druhé půli pak chybu domácích v rozehrávce potrestal Krmenčík, následně zvýšil Kopic a dvěma góly uzavřel skóre Holenda.

„Jsem spokojený nejen s přístupem hráčů k zápasu, ale také s celou dosavadní přípravou. Kluci mají za sebou náročný desetidenní blok, druhá polovina kondiční části přípravy je ještě čeká. V kombinaci s náročným počasím se již dnes ozývala únava, o to více jsem potěšen zápasovým nasazením,“ řekl trenér Plzně Roman Pivarník.

Kouč zatím stále neměl k dispozici české reprezentanty Limberského, Koláře a Hubníka, kteří se vrátili z mistrovství Evropy. Tam zatím stále zůstává i trojice slovenských reprezentantů.

„Členové obou národních týmů by se dle předběžného plánu měli zapojit 4. července, samozřejmě s přihlédnutím k možným výsledkům Slovenska. Následně by došlo k určitému zeštíhlení kádru tak, abychom na rakouské soustředění odjížděli s již finální hráčskou soupiskou,“ dodal Pivarník.

Další zápas čeká Plzeň ve středu proti druholigové Vlašimi.

Slavia nehrála kvůli korupci soupeře

Sobotní přípravné utkání fotbalistů Slavie na soustředění v Rakousku bylo zrušeno. Jejich soupeř, albánský celek Teuta Durrës, se totiž zapletl do korupční aféry, kterou nyní vyšetřuje policie. Informuje o tom Slavia na svém webu.

„Program nám to určitě nenaruší. Máme tady výborné podmínky a tři kvalitní zápasy. Budeme normálně trénovat a už se soustředíme na úterní utkání s FC Rostov,“ řekl trenér Slavie Dušan Uhrin.

Další utkání sehraje Slavia v úterý od 15:00 proti ruskému vicemistrovi Rostovu.

Teplice nedaly gól, přesto ovládly celý turnaj

Fotbalisté Teplic ovládli přípravný turnaj v Benátkách nad Jizerou, přestože ve dvou zápasech nedali ani gól. Hradec Králové v semifinále i Mladou Boleslav ve finále porazili na penalty, zápasy skončily bezbrankovou remízou. Mladá Boleslav v semifinále přehrála Prešov 5:0.

Teplice se už v semifinále proti Hradci trápily v útoku a větší šance měl soupeř. Jenže Vlkanova trefil jen tyč. Severočeši začali hrozit až v závěru, ale ani Potočný se neprosadil. Rozhodovaly tak penalty a Hradec neproměnil hned tři z osmi pokusů, zatímco Teplice zahodily jen dva a postoupily.

Podobné to bylo i ve finále. Největší šanci měl mladoboleslavský Magera, ale jeho hlavičku vytáhl brankář Chudý skvělým zákrokem. Znovu se kopaly penalty a právě Magera spolu s Přikrylem neproměnili. Na straně Teplic zaváhal jen Kodeš.

V dresu Mladé Boleslavi se v semifinále s Prešovem dařilo Barošovi, který nejprve přihrál na druhý gól Vukadinovičovi a do poločasu sám ještě po uličce Chramosty zvýšil. Chramosta byl také u první trefy, jeho ránu do břevna dorazil Jánoš. Skóre zápasu v závěru dvěma góly završil kapitán Magera.

V dalších sobotních zápasech se v souboji ligových celků radoval Jablonec, který vyhrál 1:0 nad Bohemians Praha 1905. O jediný gól se tři minuty před koncem postaral z přímého kopu Mehanovič.

Vyhrála také Dukla, která přehrála druholigové Pardubice 3:0, a stejný výsledek uhrála i Jihlava proti jinému účastníkovi FNL Táborsku.

Prohrál naopak Liberec, který německému Neugersdorfu podlehl 0:2. V druhém utkání s Bautzenem se Slovanu dařilo o mnoho lépe, ale za stavu 5:0 utkání předčasně ukončil silný déšť.

Slovácko v duelu se slovenskou Senicí remizovalo 1:1, obě branky padly z pokutových kopů. Za Slovácko penaltu proměnil Koné.

Fotbalové přípravy

Rokycany - Plzeň 0:7 (0:3)
78. a 84. Holenda, 6. Vaněk, 13. Vůch, 17. Baránek, 56. Krmenčík, 73. Kopic.
Plzeň - I. poločas: Bolek - Rajtoral, Baránek, Hejda, Matějů - Petržela, Vaněk, Hořava, Kučera, Vůch - Bakoš. II. poločas: Šiman - Řezník, Piroch, Čihák, Vukajlovič - Kopic, Chrien, Suchan, Kovařík - Krmenčík, Holenda. Trenér: Pivarník.

Jablonec - Bohemians 1905 1:0 (0:0)
Branka:
87. Mehanovič.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Nový, Pernica, Kouřil, Hybš - V. Kubista - Díl, Jiráček, Mehanovič, Končal - Wágner. II. poločas: Valeš - Rys, Pernica, Kouřil, Hanousek - M. Kubista - Madej, Mehanovič, Trávník, Končal - Doležal. Trenér: Frťala.
Bohemians - I. poločas: Zlámal - Křapka, Krch, Šmíd, Dostál - Čížek, Lulič, Švec, Hubínek, Mosquera - Linhart. II. poločas: Fryšták - Dostál, Gajič, Krch, Křapka - Havel, Jirásek, Jindřišek, Hradecký, Mosquera - Linhart (61. Mikuš). Trenér: Koubek.

Jihlava - Táborsko 3:0 (1:0)
25. Harba, 76. Dvořák, 82. Vaculík.
Jihlava - I. poločas: Kotnour - Blajič, Kryštůfek, Rosa, Urdinov - Záviška, Šulek, Harba, Fulnek, Zoubele - Šamánek. II. poločas: Rakovan - Blajič (67. Záviška), Kryštůfek, Krejčí, Novotný - Vaculík, Urblík, Nerad, Hronek - Batioja, Dvořák. Trenér: Hipp.

Slovácko - Senica 1:1 (1:1)
35. Koné z pen. - 41. Pirulo z pen.
Slovácko - I. poločas: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Chýla - Hlúpik, Daníček, Havlík, Šumulikoski, Diviš - Koné. II. poločas: Daněk - Šimko, Hofmann, Břečka, Chýla (78. Mareš) - Biolek, Daníček (78. Ťok), Kalouda, Sadílek, Kerbr - Zajíc. Trenér: Levý.

Dukla - Pardubice 3:0 (2:0)
5. Juroška, 17. vlastní Zavadil, 85. Mareš.
Dukla - I. poločas: Rada - Juroška, Smejkal, Bezpalec, Preisler - Čajič, Brejcha, Považanec - Koreš, Beauguel, Vopat. II. poločas: Hroššo - Miloševič, Štetina, Cvrček, Jurendič - Daniel Tetour, Koval, Borek - Néstor, Mareš, Manzia. Trenér: Šilhavý.

Neugersdorf - Liberec 2:0 (1:0)
Liberec: Hladký - Nitrianský, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Bartl (73. Djordjevič), Breite, Trosečkin, Navrátil (80. Heppner), Ševčík (73. Houštecký) - Luckassen (46. Komličenko). Trenér: Trpišovský.

Bautzen - Liberec 0:5 (0:4) utkání bylo v 52. minutě kvůli silnému dešti ukončeno
Branky: 32. a 35. Da Silva, 5. Bláha, 27. Folprecht, 48. Djordevič.
Liberec: Kolář - Coufal, Chlumecký, Sixta, Sýkora - Djordjevič, Obročník - Bláha, Folprecht, Da Silva - Hadaščok. Trenér: Trpišovský.

Zlín - Dunajská Streda 2:1 (1:1)
Branky: 18. Poznar z pen., 58. Jugas - 6. Šabala.

Blansko - Brno 0:3 (0:1)
43. Stratil, 51. Přichystal, 80. Štrombach.
Brno - I. poločas: Melichárek - Hyčka, P. Buchta, Frelih, Janoščin - Kučera, Lacko - Vávra, Stratil, Škoda - Řezníček. II. poločas: Veselý - J. Šural, Jovanovič, Praks, Stehlík - R. Buchta, Weber - Lutonský, Štrombach, Brigant - Přichystal. Trenér: Haban

Karviná - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
8. Jurčo - 88. Skrzypczak.
Karviná: Pastornický - Kontár, Dreksa (46. Gurzeda), Toml (46. Hošek), Zelený (46. Eismann) - Šisler (46. Panák) - Moravec (46. Janečka), Budínský (46. Cana), Okleštěk (46. Urgela), Puchel (46. Juřena) - Jurčo (55. Duda). Trenér: Weber.

Přípravný turnaj v Benátkách nad Jizerou

Mladá Boleslav - Prešov 5:0 (3:0)
76. a 87. z pen. Magera, 25. Jánoš, 28. Vukadinovič, 31. Baroš.
Mladá Boleslav - I. poločas: Šeda - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Jánoš, Rada, Kalabiška, Chramosta, Vukadinovič - Baroš. II. poločas: Vejmola - Pauschek, Polom, Hůlka, Keresteš - Valenta, Houska - Přikryl, Magera, Kajumov - Klobása. Trenér: K. Jarolím.

Teplice - Hradec Králové 0:0, na pen. 6:5
Teplice - I. poločas:
Grigar - Dressler, Lüftner, Urma, Strada - Ljevakovič, Soungole - Fillo, Vachoušek, Kukec - Vaněček. II. poločas: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Richter, Krob - Hora, Gragáň, Kodeš, Nivaldo - Červenka, Potočný. Trenér: Šmejkal.
Hradec Králové: Lindr - Holeš, Chleboun, Plašil, Erha - Schwarz, Černý - Vlkanova, Vobejda, Malinský - Žondra. Trenér: Pilný.

o 3. místo:
Prešov - Hradec Králové 1:1 (0:1), na pen. 2:3
70. Tubonemi - 19. Pázler.
Hradec Králové: Ottmar - Mudra, Nosek, Bederka, Mareš - Zorvan, Černý, Janoušek, Novák, Shejbal - Pázler. Trenér: Pilný.

finále:
Teplice - Mladá Boleslav 0:0, na pen. 4:3
Mladá Boleslav - I. poločas:
Vejmola - Kysela, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Jánoš, Rada - Kalabiška, Chramosta, Vukadinovič - Baroš. II. poločas: Diviš - Pauschek, Takács, Polom, Fabián - Valenta, Houska - Přikryl, Magera, Kajumov - Klobása. Trenér: K. Jarolím.

Teplice - I. poločas: Chudý - Dressler, Jeřábek, Ljevakovič, Krob - Soungole, Kodeš - Hora, Fillo, Nivaldo - Vaněček. II. poločas: Chudý - Vondrášek, Lüftner, Kodeš, Urma - Gregáň, Soungole, D. Richter, Hora (58. Strada) - Potočný (69. Bílek), Červenka. Trenér: Šmejkal.