Plzeňští fotbalisté během podzimu se radovali často, tentokrát v přípravě však vysoko prohráli. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Plzeň v přípravě vysoko prohrála, naopak slávisté popáté zvítězili

• 116
Nejlepší tým fotbalové ligy v přípravě prohrál, Plzeň nestačila na nejhorší tým rumunské nejvyšší soutěže Sportul Studentesc. Naopak se opět dařilo slávistům, vyhrálo i Brno s Ostravou.

Slavia - České Budějovice 1:0

Slávisté pokračovali v dobrých výsledcích, v přípravě nevyhráli jen jednou ze šesti zápasů. Souboj v Písku rozhodl krátce před poločasem obránce Čelůstka povedenou střelou.

Branka: 41. Čelůstka. Rozhodčí: Jílek.
Slavia: Vaniak (46. Zlámal) - Janda, Vomáčka, Hubáček (46. Koubský), Čelůstka - Koreš (78. Vlček), Kisel (73. Vyhnal), Milutinovič (66. Petrák), Jarolím, Hora (60. Mareš) - Gulajev (46. Zákostelský). Trenér: Petrouš.
Č. Budějovice: Kučera (46. Křížek) - Nitrianský (78. Rakovan), Riegel (37. Horejš), Lengyel (46. Žižka), Casal - Benát (46. Laštovka), Otepka, Černák (70. Bakala), Mezlík (65. Šíma) - Ondrášek (78. Timm), Stráský (46. Pecka). Trenér: Šilhavý.

Primorje Ajdovščina - Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Fotbalisté ostravského Baníku vyhráli i druhé utkání na svém soustředění u Jadranu. Ve slovinské Ajdovščině, kam jeli 150 kilometrů z chorvatského Rovinje, kdemají základnu, porazili tamější Primorje 1:0. Gól dal v samém závěru z penalty Antonín Fantiš.

Ostravští proti poslednímu, tedy desátému celku nejvyšší slovinské soutěže nasadili mladý tým. "Vítězství si cením, protože s výjimkou Bučka, Bolfa a Varadiho se na hřiště dostali hráči, jimž je kolem jednadvaceti let," řekl ostravský trenér Karol Marko.

Marko přiznal, že ho příjemně překvapilo, jak mužstvo zápas zvládlo, byť do něho šlo z plné zátěže. S mužstvem do Ajdovščiny neodjeli Fernando Neves a Róbert Zeher, kteří měli lehčí trénink s fyzioterapeutem Martinem Výtiskem.

Ostravští si pobyt v Rovinji pochvalují. "Je tady celkem teplo, takže co se týče tréninků, je to rozhodně lepší než se připravovat u nás v mrazu a na umělé trávě, což opravdu není dobré pro klouby a kotníky," řekl na klubovém webu záložník Tomáš Frejlach.

Branka: 87. Fantiš z pen.
Sestava Ostravy: Buček - Šmejkal (46. Řezník), Bolf, Frydrych, Zejdler - Vašenda (70. Vaněk), Greguš - Varadi, Pilík (59. Musiol), Fantiš - Kraut. Trenér: Marko.

Plzeň - Sportul Studentesc 1:4 (1:0)

Plzeňští fotbalisté neuspěli ani ve svém druhém vystoupení na turnaji Copa del Sol ve Španělsku. Poslednímu týmu rumunské nejvyšší soutěže podlehli svěřenci trenéra Vrby překvapivě vysoko 1:4.

Trenér Vrba z předvedeného výkonu, ale především z výsledku radost neměl. "Jsme stále ve fázi přípravy, kdy neustále trénujeme dvoufázově. Přesto je výsledek pro mě velkým zklamáním. Chtěli jsme dát příležitost hráčům, kteří nebyli v předchozím utkání tolik vytíženi, aby se zápasová zátěž rozložila mezi všechny hráče."

Vrba proto nechal odpočívat tvůrce hry Horvátha, do hry nezasáhli ani reprezentanti Limberský s Rezkem, obměnou proti prvnímu zápasu prošla stoperská dvojice i post gólmana. Ve 32. minutě se trefil Slovák Ďuriš a poslal svůj tým do vedení. V prvním poločase měla Viktoria ještě další dvě možnosti náskok zvýšit, ale nevyužila je.

Ve druhé části byl nejprve v 61. minutě vyloučen Kolář a soupeř poté dvakrát skóroval v rozmezí dvou minut. Kouč Vrba v 70. minutě poslal na hřiště čtveřici nováčků Houdek, Mandula, Krmenčík, Štípek, o čtvrt hodiny později přibyl ještě Dvořák. Viktoria ale místo vyrovnání v poslední desetiminutovce inkasovala další dvě branky.

Branka Plzně: 32. Ďuriš. ČK: 61. Kolář.
Sestava Plzně: Ticháček (70. Houdek) - Rajtoral, Ševinský, Brezinský (46. Hájovský), Jiráček (83. Dvořák) - Trapp, Kolář, Bakoš (70. Krmenčík) - Petržela (70. Štípek), Ďuriš (70. Mandula), Fillo.

Zbrojovka Brno - MFK Ružomberok 4:1 (2:1)

Na rozdíl od minulých zápasů se Brňané prosadili v první hodině zápasu střelecky. Jejich branky zaznamenali Jílek, Střeštík, Kalabiška a z pokutového kopu Rabušic.

Domácí hráli po celé utkání aktivněji, přesněji kombinovali a převahu dokázali využít v koncovce. "Do týmu se zapracovává hodně mladých hráčů. Kromě talentu jim nechybí chuť se prosadit. Zlepšuje se i naše kombinační souhra," uvedl asistent trenéra Petr Čuhel.

V poločase došlo v brněnské sestavě k osmi změnám. "Ještě stále hledáme optimální složení týmu. Proto dáváme příležitost širokému kádru," dodal Čuhel. V nejbližších dnech mužstvo odletí na soustředění do Turecka.

Branky: 5. Jílek, 32. Střeštík, 52. Kalabiška, 56. Rabušic z pen. - 19. Hoferica.
Brno: Bureš (46. Krbeček) - Pernica, Jílek, Mitrovič (46. Migliorini), Pejič (46. Hamouz) - Brdarovski (46. Valenta), Dostálek (46. Simerský), Maroši (46. Borek), Střeštík - Došek (46. Rabušic), Kalabiška (60. Štourač).