Slávistický útočník Muris Mešanovič v zápase proti Vlašimi, ilustrační snímek

Slávistický útočník Muris Mešanovič v zápase proti Vlašimi, ilustrační snímek | foto: ČTK

Sparta dostala čtyři góly, Slavia nestačila na soupeře ze druhé ligy

• 260
Středeční přípravné zápasy prvoligovým týmům nevyšly. Sparta schytala čtyři góly od Trenčína a prohrála 3:4. Slavia, Liberec a Brno nedokázaly porazit soupeře ze druhé ligy. Teplice a Olomouc podlehly zahraničním týmům. Slaví jen Dukla a Slovácko.

Sparta v úterý večer prohrála 1:3 s Borussií Dortmund. Jen pár hodin nato nasadila v Praze na Rošického stadionu proti Trenčínu mimo jiné také hráče, kteří nastoupili i v Německu.

Zimní příprava

Kompletní přehled

Jan Štohanzl na tréninku fotbalistů Slavie

A únava se na fotbalistech letenského mužstva nejspíš projevila. Sice brzy vedli po Julišově gólu, ale pak přišly chvíle lídra slovenské ligy. Trenčín mezi 17. a 52. minutou nastřílel čtyři góly, z toho dva z penalty.

Sparta ve druhém poločase stihla jen snížit na konečných 3:4. Dvakrát se trefil obvyklý střelec Lafata, jenž tentokrát začal na lavičce náhradníků a nastoupil do druhého poločasu.

Nedařilo se ani Slavii, která v zimní přípravě poprvé prohrála. Ústí nad Labem ji porazilo na podzim v domácím poháru a nyní znovu, tentokrát 2:0.

„Porážka neznamená nic. Tento týden jsme se ještě zaměřili na kondičně-herní část. Postupně přecházíme na míč, ale je to pořád kondiční záležitost. Takže hráči toho mají dost, i když to nás neomlouvá, že jsme prohráli,“ řekl trenér Dušan Uhrin.

Slávisté vystřídali dvě jedenáctky, představily se posily i opory. Poprvé po zranění hrál střelec Škoda. Nepomohlo nic.

Ústí si spravilo náladu po předchozím výjezdu do Prahy. Před týdnem prohrálo se Spartou vysoko 1:7.

Sparta - Trenčín 3:4 (1:3)
7. Juliš, 58. a 78. Lafata - 17. Rabiu, 21. Wesley, 29. z pen. a 52. z pen. Koolwijk.
Sparta: Štěch - Zahustel (46. Dočkal), Holek, Mazuch (69. Brabec), Costa (46. Frýdek) - Fatai, Mareček, Jiráček (46. Vácha), Matějovský, Hybš (46. Lafata) - Juliš.

Slavia - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 19. Vaněk, 53. Suškin.
Slavia, 1. poločas: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, Jablonský - Mihalík, Hušbauer, Barák, Kenija, Vukadinovič - Škoda; 2. poločas: Řehák - Bořil, Frydrych, Kodr, Zmrhal - Štohanzl, Souček, Piták, Černý - Kuchta, Mešanovič.

Teplice - Altach 1:2 (0:2)
47. Táborský z pen. - 20. Aigner, 38. Hofbauer.
Teplice: Slavík - Hora (46. Vondrášek), Lüftner, Dimitrovski (46. Jeřábek), Krob (75. Novotný) - Ljevakovič (75. Matula) - Fillo (46. Dressler), Breite (46. Kodeš), Kukec, Gregáň (46. Táborský) - Vaněček (63. Hošek).

Liberec - Táborsko 3:3 (2:1)
9. Vůch, 20. Marek, 90. Hrdina - 21. Sladký, 66. Kočí, 70. Valovčan.
Liberec: Koubek (46. Hladký) - Coufal (46. Bartošák), Švejdík (62. Šustr), Pokorný (46. Hovorka), Ljulka - Bláha, Sýkora (46. Soungole) - Delarge (46. Jefremov), Marek (46. Pulkrab), Vůch (46. Hrdina) - Bakoš (46. Rabušic).

České Budějovice - Dukla Praha 1:3 (0:2)
82. Jurdík - 24. Jakub Mareš, 26. Čajič, 75. Berger z pen.
Dukla: Hroššo - Miloševič (46. Juroška), Štetina, Gorkšs (46. Smejkal), Preisler (46. Vrzal) - Marek Hanousek (46. Daniel Tetour), Považanec, Čajič (46. Berger) - Néstor, Manzia, Jakub Mareš (46. Vašíček).

Piast Gliwice - Olomouc 2:0 (1:0)
12. Nešpor, 65. Piaček.
Olomouc: Reichl - Hála, Rode (60. Štěrba), Radakovič, Falta (60. Vepřek) - Houska, Šindelář (60. P. Ševčík), Petr (83. Moulis) - Navrátil (46. Zahradníček), Mahmutovič (60. Malec), Moulis (69. Falta).

Slovácko - Třinec 2:0 (2:0)
39. a 45.+1 Došek.
Slovácko, 1. poločas: Daněk - Chýla, T. Rada, Kuncl, Břečka - Kerbr, Sadílek, Šumulikoski, Křivánek, Diviš - Došek. 2. poločas: Daněk - Chýla, Košút, Hofmann, Reinberk - Civič, Havlík, Daníček, Ťok, Biolek - Koné.

Karviná - Brno 2:2 (1:0)
5. Pospěch, 65. Nimely - 79. Jakub Šural, 89. J. Kučera.
Brno: Halouska - Jakub Šural, Malík, Frelih, Janoščin - Přichystal, Lacko, R. Buchta, Lutonský - J. Kučera - Akpua.