Archivní snímek z utkání Mladá Boleslav - Jablonec.

Archivní snímek z utkání Mladá Boleslav - Jablonec. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Boleslav - Jablonec 1:1, hosté vyrovnali, ale Liga mistrů se jim vzdaluje

• 2
Šlágr 28. kola fotbalové ligy neměl vítěze, čtvrtá Mladá Boleslav doma přišla o vedení nad třetím Jabloncem a remizovala 1:1. Středočeši tak mají dvě kola před koncem sezony na místě zaručujícím postup do Evropské ligy stále jen dvoubodový náskok na Příbram.

„Vítězství by nám pomohlo, takhle jsme stále pod tlakem, tlačí se na nás soupeři zespoda,“ řekl trenér Boleslavi Karel Jarolím.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Smutnější však může být Jablonec, který má už minimální šanci na druhé místo v tabulce zaručující postup do předkola Ligy mistrů. Spartě totiž k jeho udržení stačí v posledních dvou kolech získat jediný bod.

Oba soupeři se v minulých dnech potkaly ve dvou zápasech semifinále Poháru FAČR, a tak se neměli moc čím překvapit. Oba trenéři se však o to pokusili alespoň menšími změnami v sestavě. Především jablonecké nasazení Masopusta na pravý kraj obrany se příliš nečekalo.

Mladá Boleslav byla aktivnější. Střelecké pokusy Skaláka ještě neuspěly, ovšem ve 13. minutě propadlo autové vhazování až k Magerovi, který se obtočil kolem obránce a z úhlu vystřelil. Jeho rána překvapila gólmana Hrubého, který nepředvedl jistý zákrok, a domácí vedli.

„Vstup do zápasu se nám nevydařil, první půle byla špatná, bez pohybu. Dostali jsme lacinou branku po autu, soupeř nás tlačil,“ připustil trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý.

„Míč ke mně propadl z autu, tak jsem se otočil a plácnul do něj. Zbytek už jste viděli,“ řekl k brance Magera. Za Jablonec se snažil srovnat Kopic, který šel z úhlu sám na Hrušku, ale trefil jen boční síť.

Ještě před poločasem musel střídat domácí Ďuriš a Mladá Boleslav přešla na hru se dvěma vysokými útočníky Magerou a Wágnerem. Gólman Jablonce Hrubý neměl svůj den a chybným odkopem nabídl šanci Zahustelovi, který ji však nevyužil.

Hrubý však na chyby doplatil poločasovým střídáním a do hry tak zasáhl čtyřicetiletý Špit, který v lize chytal naposledy téměř před rokem. Hosty ale podržel při šanci Zahustela.

„Museli jsme střídat gólmany ze zdravotních důvodů a Michal Špit nás podržel. Musím ho pochválit, šel chytat z lavičky po dlouhé době,“ těšilo Šilhavého.

V 69. minutě srovnal Mingazov, který zůstal ve vápně nepokrytý a po centru Crnkiče hlavičkoval přesně. Rychle mohl vrátit Mladé Boleslavi vedení Zahustel, ale v jasné šanci znovu nevyzrál na Špita. Gólmanský veterán pak udržel bod pět minut před koncem, když si poradil i s únikem Vacka.

„Zahustel a zvláště Vacek měli obrovské šance, s tím by se určitě mělo naložit lépe. Z tohoto pohledu velká ztráta,“ litoval Jarolím. „Soupeř měl proti mně tři velké šance. Vacek na mě šel sám, ale moc si předkopnul balon a v podobné situaci byl i Zahustel. Ten to podle mého mohl řešit lépe,“ hodnotil Špit.

Ale i na druhé straně podržel domácí gólman, když Hrušku nepřekonal v dobré šanci po rohovém kopu střídající útočník Doležal.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36