SKLUZ. Plzeňšký obránce František Rajtoral padá po zákroku teplického Aidina

SKLUZ. Plzeňšký obránce František Rajtoral padá po zákroku teplického Aidina Mahmutoviče. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň - Teplice 2:1, Bakoš dvěma góly udržel svůj tým v čele tabulky

• 47
Plzeňští fotbalisté zůstávají na prvním místě ligové tabulky i po 22. kole. Doma totiž porazili 2:1 Teplice a díky lepšímu skóre jsou před Spartou. Dvěma góly se blýskl útočník Bakoš. Hosté zůstávají na předposlední - sestupové - příčce.

Plzeň do zápasu vstoupila s vědomím, že se na prvním místě udrží jen v případě vítězství. Sparta totiž v sobotu vyhrála 3:0 v Olomouci.

Utkání Plzeň versus Teplice ve videoreportáži

Na hře domácích to bylo vidět. Od prvních minut se tlačili do útoku, přestože jim chyběl kreativní reprezentační záložník Darida, jenž pykal za čtyři žluté karty. Místo něj se do sestavy dostal Tecl.

O výhře dvěma góly rozhodl slovenský útočník Bakoš, který se trefil chvíli před přestávkou a těsně po pauze. Potvrdil tak pozici nejlepšího střelce týmu. V tomto ročníku se trefil už devětkrát.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Poprvé se prosadil ve 41. minutě. To když do odkryté brány doťukl Teclovu střelu, která se odrazila od tyče. A v první minutě druhého poločasu si naběhl za obranu a sám před brankářem Grigarem nezaváhal - napálil míč pod břevno.

Druhý poločas sotva začal a zápas by vlastně rozhodnutý. Na světelné tabuli svítilo skóre 2:0 a rozložení sil na trávníku nenasvědčovalo, že by ještě mohlo dojít k nějakému zlomu. Přesto několik desítek hostujících fanoušků neúnavně skandovalo: "Hoši, bojovat!"

Teplice se jakž takž držely v prvním poločase, kdy byl aktivní hlavně ofenzivní záložník Litsinqi, ale po přestávce už působily odevzdaným dojmem. Kontaktního gólu se dočkaly až v nastaveném čase, kdy se trefil právě šikovný hráč z Kong, a to už bylo na zvrat pozdě.

To Plzeň mohla vyhrát vyšším rozdílem. Slibné šance si vytvářela od začátku utkání a ve druhém poločase už se hrálo de facto na jednu bránu. Až na samotný závěr, kdy Teplice zásluhou Litsinqiho utkání přeci jen zdramatizovaly.

Další plzeňské branky mohli přidat například kapitán Horváth, který trefil z přímého volného kopu tyč, či obránce Čišovský. Ten se po položil po rohovém kopu do povedený nůžek a bránu netrefil jen o pár centrimetrů.

Zatímco Teplice stále čekají na první jarní vítězství, Plzeň se po výhře vrátila před Spartu. A to díky skóre, které má v současnosti o dva góly lepší než její rival z Prahy.

Plzeňský kouč Pavel Vrba si posteskl, že výhra jeho týmu nebyla výraznější: "Šancí jsme na to měli dost. Místo toho, abychom závěr dohrávali v klidu a větším náskokem, tak jsme se na konci museli klepat o výsledek. Zavinili jsme si to sami vlastní lehkovážnosti v zakončení."

"Plzeň má výborný tým, potvrdila to i dnes," řekl tepůický kouč Zdeněk Ščasný. "Škoda, že jsme v první půli nedotáhli některé naše brejkové akce a sami naopak po zbytečné chybě Vondráška inkasovali. Nepochopitelný byl i druhý gól. Plzeň pak mohla rozhodnout mnohem dřív, a když zápas na konci chtěla jako by kontrolovat, stačili jsme už jen snížit."

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37