Archivní snímek z utkání Slovácka s Jihlavou.

Archivní snímek z utkání Slovácka s Jihlavou. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Slovácko - Jihlava 3:1, domácí nedali penaltu, ale v závěru udeřili

• 1
Dva zásahy v posledních pěti minutách rozhodly o vítězství fotbalistů Slovácka v 19. ligovém kole nad Jihlavou 3:1. Hosté sice v Uherském Hradišti vedli, ale brzy o náskok přišli. Před přestávkou domácí kapitán Libor Došek neproměnil penaltu, a tak Jihlava dlouho držela naději na bod.

Závěr utkání byl pro Jihlavu hodně krutý. Hosté měli ve druhé půli navrch, sahali po vítězném gólu, ale místo toho přišli o všechno. Nejprve Kone v těžké pozici vstřelil druhý gól, pak na brankové čáře domácí Košút odvrátil vyrovnání a nakonec Havlík z brejku definivně rozhodl.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Neodehráli jsme špatný zápas, doplatili jsme na neproměňování šancí. Tlačí nás slabá koncovka,“ posteskl si trenér Jihlavy Michal Hipp, který přišel k týmu v zimní přestávce a po dvou porážkách a jedné remíze stále čeká v novém působišti na první vítězství.

Sestupem ohrožená Jihlava začal aktivně, útočným pojetím si vypracovala několik střeleckých příležitostí. Po čtvrt hodině Vaculík unikl po levé straně a z jeho přihrávky mezi domácí stopery zaznamenal přesnou ránou k tyči Hronek vedoucí gól.

„Kryštůfek míč vybojoval a já jsem tam jen z instinktu dosprintovával. Naštěstí to tak vyšlo. Měl jsem tam tutovku ještě na konci, a tohle když nebudu proměňovat, nebudeme vyhrávat,“ kriticky přiznal Hronek.

Slovácko na nepříznivý vývoj bleskově zareagovalo. Jen o minutu později Sadílek z trestného kopu z levé strany našel v trestném území nabíhajícího Šumulikoského, který hlavou překonal brankáře Rakovana.

„Byla to moje první branka hlavou. Chtěli jsme moc vyhrát, pořád jsme měli otevřenou obranu a po našich chybách chodili čtyři na tři, tři na dva. To nás trápí asi rok,“ tvrdí Šumumulikoski.

Po vyrovnávacím gólu převzali iniciativu domácí, kteří si z územní převahy vypracovali i gólové šance. Ve 23. minutě po Kerbrově centru z levé strany Doškovu hlavičku pod břevno stačil Rakovan vyrazit. Ve 43. minutě srazil v trestném území obránce Krejčí nabíhajícího Biolka a rozhodčí Zelinka nařídil penaltu.

Nejlepší střelec Slovácka Došek však pokutový kop neproměnil, jihlavský brankář jeho střelu k levé tyči vystihl a míč chytil. „Kopl jsem to prasácky. Penalty už kopat nebudu, jsem starý, dnes jsem to potvrdil. Nevím, co se mi honilo hlavou. Alespoň, že jsem vyhrál hlavičkový souboj a přihrál Konému na rozhodující gól,“ odtušil Došek.

Těsně před přestávkou vynikl i domácí gólman Heča, jenž vyrazil trestný kop Vaculíka.

Po změně stran fotbal upadl do oboustranných nepřesností. Slovácko stereotypně nakopávalo míče na Doška, kterého dobře střežil stoper Šourek. Naopak Jihlava zápolila s přechodem do protiútoků. V 56. minutě Rakovan dvakrát zasahoval před Doškem, na druhé straně o chvíli později po rohovém kopu stačil vyrazit brankář Heča střelu Kryštůfka.

Devět minut před koncem trestuhodně zahodil možnost rozhodnout zápas Hronek, který se ocitl v protiútoku zcela sám před Hečou, jenž stačil jeho střelu vyrazit.

Trest přišel vzápětí. Koné pronikl mezi obránci Jihlavy a prostřelil Rakovana. „Celkově jsme hráli dobře, ale celou sezonu nás trápí zahazování šancí. Jestli nedokážeme dát o gól víc než soupeř, zlomit to, těžko budeme vyhrávat. Mohli jsme tady vyhrát, dobrá by byla i remíza, nakonec nemáme nic,“ smutnil Rakovan.

Zisk tří bodů pro Slovácko poté v nastavení potvrdil po protiútoku do otevřené obrany Havlík.

„Drží se nás obrovské štěstí. Dnes měla Jihlava neskutečně šancí, které zahodila, respektive je Heča chytl. Kromě něj nás držel Šumulikoski. Asi rozhodlo, že jsme po inkasovaném gólu rychle vyrovnali. Po dnešním výsledku můžeme mít více klidu,“ konstatoval trenér Slovácka Svatopluk Habanec.