Momentka ze zápasu Brno - Liberec | foto: Marie Stránská, MAFRA

Brno - Liberec 3:1, hosté srovnali, ale Zbrojovka v závěru rozhodla

• 26
Čtyři kola dlouhá neporazitelnost fotbalistů Liberce skončila ve 13. kole na hřišti Brna, které se nyní naopak stejně dlouhou sérií chlubí. Při vítězství Zbrojovky 3:1 padly všechny góly ve druhém poločase - vedení se ujali domácí, ale Liberec zvládl jen srovnat a v závěru ho skolily trefy Řezníčka a Zavadila.

„Po návratu z Evropy jsme spadli do tvrdé české reality. Po všech stránkách. Jsem naštvaný na všechno, dnešní den se nám nepovedl,“ konstatoval trenér Liberce Jindřich Trpišovský.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brňané vstoupili do utkání útočně, hned v první minutě se dostal z rychlého protiútoku do šance Brigant, další nabídku propásl v osmé minutě Řezníček, který po Škodově uvolnění už nestačil přehodit padajícího obránce protivníka.

„Měli jsme obrovské problémy dát dohromady sestavu. Máme spoustu zraněných a nemocných. Museli jsme na dvou místech v obraně sáhnout ke změnám,“ poznamenal po utkání trenér Brna Václav Kotal, kterému chyběli ze zadáků nemocný Malík a vykartovaný Košťál.

Počáteční tlak Zbrojovky liberecké fotbalisty zaskočil. Poprvé vážněji zahrozil až po nedorozumění domácích zadáků Rabušic, ale jen trefil brankáře Melichárka. Podruhé tentýž hráč těsně minul brněnskou branku.

Také do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe domácí. Ve 49. minutě se po hrubce Bartla ocitl Škoda sám před Koubkem, liberecký gólman stačil střelu vyrazit a z dorážky Lacko netrefil prázdnou branku. O tři minuty později se po sérii špatných odkopů míč dostal k Chrienovi, který už brankáře Koubka překonal.

Liberecký trenér Trpišovský okamžitě zareagoval, místo Bartla poslal do hry reprezentanta Šurala. „Čekal jsem, že nastoupím v základní sestavě. V předcházejících zápasech jsem v Brně nehrál kvůli zranění, byl jsme připraven nastoupit od začátku. Bohužel bylo v sestavě na můj vkus hodně změn a utkání jsme nezvládli,“ posteskl si Šural.

Severočeši srovnali krok, dostali protivníka pod tlak. V 65. minutě využili chybnou rozehrávku Brna k rychlému protiútoku po pravé straně a Rabušic přesně zakončil.

Liberec následně přidal další dvě branky, které ale pomezní rozhodčí neuznal. Jednu kvůli faulu na brankáře a druhou kvůli ofsajdu. „Mám na to jiný názor. Ale tím nic nezměním, akorát bych ublížil sám sobě. Neměli jsme udělat chyby vzadu,“ řekl zklamaný kouč Trpišovský.

Navzdory převaze se Liberci už výsledek nepodařilo otočit. Naopak V 77. minutě po Zavadilově akci našel Škoda obloučkem volného Řezníčka, který přidal druhý gól. V poslední minutě pak po sólovém úniku Řezníček přesně přihrál Zavadilovi, který výhru zpečetil.