Liberec - Slavia 0:1, bojovný zápas, hosté vyhráli díky penaltě v závěru

• 198
Slávističtí fotbalisté se po konci v Evropské lize vrátili do české nejvyšší soutěže vítězstvím 1:0 nad Libercem. Zápas 27. kola rozhodl v 84. minutě z penalty Ondřej Kúdela.

ONLINE: Liberec - Slavia

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Mužstva se dohodla, že stopeři Ondřej Karafiát a Taras Kačaraba budou proti svým mateřským klubům nastoupit. Jakuba Jugase s Janem Matouškem ale kouč Pavel Hoftych už využít nemohl.

Jako klíčový se ale pro Slavii ukázal návrat Ondřeje Kúdely, který se zotavil po úderu loktem v reprezentačním utkání proti Walesu od Garetha Balea.

Střední obránce se i v době, kdy čelí obvinění z rasismu a dostal od UEFA stopku na deset zápasů, dokázal soustředit na fotbal. V defenzívě byl bezchybný, rozehrával akce a dobrý výkon korunoval proměněnou penaltou v 84. minutě.

Pokutový kop vznikl po faulu na střídajícího Jana Kuchtu, který byl u balonu dříve než Pourzitidis. „Kuchta je chytrý, dal si tam nohu,“ uznal kouč Slovanu Hoftych. „Stejně to dělal i u nás.“

Pracovitý útočník se do zápasu podíval až z lavičky, ostatně jako Lukáš Provod a Petr Ševčík.

Náročný program totiž Slavii zdecimoval. Trenér Jindřich Trpišovský se musel obejít bez Baha, Olayinky, Simy nebo Deliho. I nepostradatelný kapitán Jan Bořil si potřeboval odpočinout.

To nejvíce poznamenaný Ondřej Kolář, který od ošklivého střetu s Kemarem Roofem z Rangers nosí ochrannou přilbu a masku, nechyběl.

Šanci ale jinak dostali fotbalisté, kteří dosud tolik nenastupovali. Hodně se snažil Michal Beran, který během první půle zaznamenal pár střeleckých pokusů. Naopak Júsuf byl vidět jen když mu sudí Karel Hrubeš uděloval žlutou kartu za šlapák na Sadílka a později přenechal místo Kuchtovi.

Lídr tabulky překvapil rozestavením 3-5-2, kde vepředu operovali Júsuf s Teclem. Halvbeky obstarali Oscar a Masopust a trojici stoperů doplnil Holeš.

Domácí držel výborný brankář Milan Knobloch, který v první půli vytáhl povedenou Stanciovu střelu, ve druhém dějství zase zastavoval Tecla či Kuchtu. Na jeho kolegu na druhé straně Koláře mířil pouze jediný pokus.

Slavia natáhla rekordní sérii zápasů bez porážky na 39 duelů a směle kráčí za třetím titulem v řadě. Liberec je šestý a pohárové příčky se mu vzdalují.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37