Americký univerzitní tým je v České republice v rámci Evropského turnaje a kromě Sigmy sehraje zápasy také s Baníkem Ostrava a Brnem. "V americkém týmu je hráč, který má matku ve Velkém Újezdě a občas sem za ní jezdí. Proto jsme chtěli, aby se Sigmou hráli právě tady. Olomoucký klub byl ochotný a přijel," řekl jeden z pořadatelů celé akce Alexandr Macháček.
Přiznal, že očekával víc lidí. "Uvidíme, kolik se tady vytočí piv. Snad na tom neprodělám," podotkl.
Fotbal byl v tomto případě sportem i kulturou. "Vzala jsem kamarádku a vyrazily jsme mezi lidi. U nás se nic neděje. Tohle je možnost, jak se povyrazit," řekla Barbora Pavelková z nedaleké obce Daskabát.
V utkání nakonec zvítězili fotbalisté Sigmy 2:0.



































