Fotbalisté Synotu postupují do první ligy

P r a h a - V zápase 25. kola druhé fotbalové ligy porazili hráči FC Synot celek Plzně. 6. minut před koncem, kdy záložník FC Synot Libor Bosák vstřelil 3 gól, na něj na skákali všichni spoluhráči. Dobře věděli, že tento zápas už lídr 2. ligy FC Synot porazil dalšího z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže, Plzeň 3:1 (2:1) a pět kol před koncem ročníku si tak zajistil postup.

Hráči si oblékli trika s nápisem 1. liga 2000 a spolu s fanoušky obíhali hřiště a děkovali svým příznivcům, kteří ještě vydrželi na tribunách. V první fázi oslav hráči zlikvidovali 30 lahví šampaňského. V šatně také pokropili trenéra Františka Komňackého.

"Tímto momentem pro mne oslavy končí, odjíždím domů, hráči mohou oslavovat, trénink máme až v úterý," řekl trenér Komňacký poté, co se převlékl do suchého oděvu. "Oslavy budou bouřlivé," nenechal nikoho na pochybách kanonýr 2. ligy Vladimír Malár.

Domácí na postupovou radost mysleli už od úvodních minut a začali trochu lehkovážně. Plzeň, která chce zpět do ligy toho dokonale využila. Hned ve druhé minutě se dostala do vedení brankou kterou vstřelil Smíšek. Vzápětí mohl Bečka dát druhý gól.

"Před zápasem jsme byli unešeni, rozebírali oslavy a zapoměli na začátek," přiznal Malár. Domácí postupně přebírali iniciativu, zápas otočili dvěma penaltami v rozpětí pěti minut. V 31. minutě zahrál v pokutovém území rukou Čihák. V 35. fauloval Bečka Vajdu. Obě penalty s přehledem proměnil Malár, pokaždé si zvolil jiný roh branky.

"Dvěma penaltami v rozmezí pěti minut se nemohu smířit, protože mi jsme na jaře nekopali ani jednu," poznamenal roztrpčený kouč Plzně Zdeněk Michálek. Celý druhý poločas měli domácí výraznou převahu, hosté se téměř nedostali k ohrožení Ondrůžkovi branky. Synot na potvrzení výsledku čekal až do 84. minuty, když šel Bosák sám téměř od poloviny hřiště a bezproblému skóroval. Hosté se hodně zlobili na rozhodčího Kafku, protože podle jejich názoru Bosák přijímal míč v postavení mimo hru.

" I na pojišťovací gól jsme čekali dlouho, ale diváci viděli kvalitní fotbal. Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce a postoupili do I. ligy," řekl trenér domácích Komňacký.

Výsledky - 25. kolo:
FC Synot - Viktoria Plzeň 3:1 (2:1)
Branky: 31. z pen. a 35. z pen. Malár, 84. Bosák - 2. Smíšek.
Rozhodčí: Kafka. ŽK: Kowalík - Babka, Jindra, Zapoměl, Pleško. Diváci: 3100.

LeRK Prostějov - Třinec 2:4 (0:0)
Branky: 71. Horák, 75. Baláž - 61. a 86. Matýsek, 49. Kutty, 57. Brzezina.
Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Bureš - M. Černý. Diváci: 420.

Frýdek-Místek - Neratovice 1:3 (0:2)
Branky: 53. Spáčil - 15. Valtr, 27. Grznár, 58. Škoda.
Rozhodčí: Marada. ŽK: Orel, Korytář, Oborný - Valtr. Diváci: 125.

Zlín - Most 2:2 (1:0)
Branky: 45. Gottwald z pen., 90. Klhůfek - 55. Vašák z pen., 80. Filinger. Rozhodčí: Holý. ŽK: Beňo, Vidlička - Rollinger, Bárta, Obrtlík, Spal, Kýček. ČK: Štěpaník (Most). Diváci: 914.

Tatran Poštorná - Baník Ratíškovice 1:1 (0:0)
Branky: 90. Purkart - 89. Zemánek. Rozhodčí: Jirků. ŽK: Kovář - Kordula, Hrotek. Diváci: 2580.

Mladá Boleslav - Lázně Bohdaneč 2:0 (0:0)
Branky: 72. Růžička, 82. Skoupý. Rozhodčí: Filípek. ŽK:
Vokál, Rek, Valkoun - Samek, Bednář. Diváci: 400.

Xaverov - FC Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 27. Jirka, 78. Vachoušek. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: Putík, Švestka, Jirka - Pikonský. Diváci: 550.

NH Ostrava - FC Vítkovice 6:1 (2:0)
Branky: 58. a 71. Chalupa, 30. Kubík, 36. Cieslar, 66. Špánik, 89. Hvolka - 53. Mitas. Rozhodčí: Jiřík. ŽK: Stuchlík - Kohút, Laub. ČK: 35. Laub. Diváci: 960.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37