„I když se po velkém přestupu do Portugalska neprosadil, je to zajímavý hráč. Útočný, v každém roce v Maďarsku měl pár gólů a asistencí. Je dynamický, rychlý, technický, umí hrát jeden na jednoho. Přesně to, co hledáme,“ uvedl trenér Zdeněk Ščasný.
Smlouvu v Teplicích získal i Michal Pecháček ze Slavie. „Naskytla se možnost ho sem udělat, takže jsme to přivítali. Slavia mu patrně nenabídla smlouvu, nebo by mu ji nabídla později. Je příslibem do budoucna, ale třeba překvapí a bude v sestavě hned,“ uvedl Ščasný k ofenzivnímu záložníkovi.
Na testy přišli Václav Mozol z Frýdku-Místku a Ndidi Chukwuma, mladší bratr teplického Chukwundy Chukwumy.
Už v prosinci fotbaloví skláři angažovali Jakuba Horu z Plzně a ze stejného klubu na hostování Lukáše Stratila. Úvodní tréninkové dávky vstřebávalo 23 hráčů a 3 brankáři. Pryč je střelec Aidin Mahmutovič, který zamířil do Plzně.
Chybějí i africké perly Nivaldo s Litsingim, kteří se připravují na africký šampionát. První jmenovaný navíc odmítl prodloužit s Teplicemi smlouvu, s Litsingim klub jedná. „Kádr už je kompletní,“ řekl ředitel klubu Petr Hynek.