Olomouckého záložníka Václava Pilaře (vpravo) se snaží zastavit Lukáš Holík ze...

Olomouckého záložníka Václava Pilaře (vpravo) se snaží zastavit Lukáš Holík ze Zlína. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Olomouc - Zlín 1:1, domácím se zranili stopeři, vyrovnání přišlo z ofsajdu

• 17
Velice těžké utkání 9. kola Fortuna ligy proti Zlínu skončilo pro fotbalisty Sigmy Olomouc, které se rozpadla vinou zranění obranná řada, nakonec poměrně uspokojivou remízou 1:1. Vyrovnávací branka Hanáků ale neměla platit, předcházel jí ofsajd Martina Nešpora.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Ačkoliv se Nešpor míče zřejmě nedotkl, bránil tělem v pohybu jednomu z hostujících stoperů.

Utkání bylo ostré z obou stran, hlavní rozhodčí udělil celkem sedm žlutých karet.

„Dobrý bod, musíme ho brát. I vzhledem ke kvalitě soupeře, byť také asi není v optimálním složení. Ukázal tady, proč okupuje přední příčky,“ řekl olomoucký kouč Václav Jílek.

Sigma v nejvyšší soutěži neprohrála se Zlínem posedmé v řadě, poslední výhra Fastavu ve vzájemném souboji přišla v březnu 2008. Moravské derby krátce po pauze gólově otevřel francouzský útočník Jean-David Beauguel precizním přímým kopem, čtvrt hodiny před koncem vyrovnal střídající Jiří Texl.

Zlínští byli v úvodu nebezpečnější. Matejov z dálky vypálil nad břevno, branku minula i hlavička Beauguela. Francouz předtím dostal míč do sítě, ale gól neplatil kvůli jeho ofsajdu. Domácí poté hru vyrovnali a ve 24. minutě podržel Zlín brankář Dostál zneškodněním Plškovy hlavičky.

Závěr prvního poločasu znovu patřil zlínskému týmu, Hnaníček však v dobré pozici trefil pouze Buchtu a ještě větší šanci zahodil v poslední minutě Lukáš Holík, který sám před olomouckým gólmanem zamířil těsně vedle.

I druhý poločas začali lépe Zlínští. Bartošákovu ránu ještě vyrazil Buchta, ale v 50. minutě se postavil k přímému kopu Beauguel a levačkou přesně trefil levý horní růžek. Byl to pro něj sedmý ligový zásah v sezoně.

Olomoučtí se poté zvedli a soupeře zatlačili. Po závaru v pokutovém území Štěrba minul branku. V 76. minutě Plšek nacentroval do šestnáctky, Nešpor ještě promáchl, ale volný Texl nezaváhal. Pětadvacetiletý záložník se prosadil po minutě na hřišti. Podle opakovaných televizních záběrů však byl Nešpor v těsném postavení mimo hru.

„Myslím si, že jsme dnes sehráli nejlepší z těch zápasů, kdy jsme nebodovali naplno. V první půli jsme podali výborný výkon, ve druhém poločase do té šedesáté, sedmdesáté minuty také. Pak domácí hru zjednodušili a dostali nás trochu pod tlak. Dali jsme krásnou branku, ale gól na 1:1 jsme dostali z ofsajdu, což nás mrzí z toho důvodu, že to není poprvé,“ prohlásil Michal Bílek, kouč Zlína.

V závěru už se skóre nezměnilo. Ránu domácího Housky po teči bránících hráčů skončila vedle, na druhé straně se zase neujaly pokusy Gajiče a Beauguela.