Ladislav Takács (v popředí) z Mladé Boleslavi se hlásí o zápis do listiny střelců v zápase s Opavou. | foto: ČTK

Ml. Boleslav - Opava 6:1, kanonáda, Komličenko završil hattrick penaltou

• 0
Přestože vstup fotbalistů Mladé Boleslavi do sezony nebyl úplně podle představ, tentokrát své fanoušky potěšili opravdu vydatně. Špatně bránící Opavě nasázeli v 5. kole Fortuna ligy šest gólů a jasně zvítězili.

Hattrickem se blýskl ruský útočník Nikolaj Komličenko. Nejprve dvakrát skóroval ze hry, třetí zásah pak přidal z pokutového kopu.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Boleslav na svém stadionu vyhrála teprve podruhé z posledních jedenácti zápasů. Slezané mají na kontě po pěti kolech jediný bod, domácí po druhé výhře poskočila do středu tabulky.

„Měli jsme dobrý vstup a za stavu 2:0 to vypadalo, že to v klidu zvládneme. Pak jsme se ale individuálními chybami dostali do defenzivy, začali jsme panikařit. Soupeř to však naštěstí nepotrestal. My naopak přidali třetí branku, která nás zklidnila a druhá půle byla velmi dobrá a tým ukázal svůj potenciál,“ hodnotil výkon svých svěřenců boleslavský trenér Jozef Weber.

Nejistý srbský stoper Radič už po dvou minutách při snaze o kličku ztratil míč a pustil domácí do brejku. Přes Komličenka a Diviše se dostal míč ke zcela volnému Ladrovi, kterého ještě brankář Fendrich vychytal, Komličenko ale hlavou dorazil míč do sítě.

Po dvaceti minutách Radič opět chyboval, když nebyl důrazný v souboji s Ladrou po dlouhém výkopu, balon se dostal k Takáscovi, ten kolmicí vyslal Komličenka a ruský útočník přehozením brankáře skóroval podruhé.

Teprve pak začala hrát i Opava, která do té doby působila zakřiknutě. Pomohl jí i rohový kop Zapalače, po němž Helebrand přetlačil ve vápně Hůlku a snížil. Slezané najednou vyhrávali většinu soubojů a vytvářeli si velký tlak. Domácí se často zmohli jen na odkopy.

Helebrand měl další šanci, ale Šeda si s jeho střelou nadvakrát poradil. A po srovnání sahal zejména Puškáč, který ve 40. minutě běžel sám na brankáře, ale Šeda ho ustál a nepříliš dobře umístěnou střelu vyrazil.

V závěru poločasu domácí vysvobodil opět Komličenko. Nejprve kolmicí vysunul Konatého, který mu míč vrátil, ruský forvard dobře vypálil, a i když brankář Fendrich stačil míč vyrazit, Takács dorážel do prázdné branky, čímž před půlí domácí uklidnil a změnil ráz utkání.

A v 53. minutě přišlo definitivní rozuzlení, když po rohu vznikl ve vápně Opavy závar a Takács dotlačil míč do branky. Poprvé v kariéře tak v lize skóroval dvakrát v jednom utkání. Dosud měl na kontě jen tři branky.

„Nehrajeme tak, jak bychom mohli. A pokud to takhle bude dál pokračovat, tak první, kdo z toho vyvodí důsledky, budu já. Když se daří, může to trénovat má manželka, ale když se nedaří, ukáže se trenér a kvalita mužstva,“ varoval opavský kouč Roman Skuhravý.

Po dalším brejku pak vybojoval na brankáři penaltový faul Konaté a Komličenko z pokutového kopu završil svůj hattrick. Už po pěti kolech tak má více gólů než za celou minulou sezonu.

Vydařený zápas korunoval Komličenko přihrávkou na Ladru, který se ještě pustil do kličky a následně přidal šestý gól domácích. Mladá Boleslav tak vyrovnala svou nejvyšší výhru v lize z listopadu 2015, kdy rovněž 6:1 přehrála doma Jihlavu.

Mladá Boleslav - Opava 6:1

Branky: 3. N. Komličenko, 21. N. Komličenko, 43. L. Takács, 53. L. Takács, 58. N. Komličenko (pen.), 68. T. Ladra - 27. M. Helebrand. Rozhodčí: P. Ardeleanu - J. Hrabovský, P. Vít. ŽK: 74. J. Schaffartzik.

Mladá Boleslav: J. Šeda - L. Pauschek, M. Chaluš, J. Král, M. Keresteš - J. Diviš (64. T. Přikryl), L. Takács, L. Hůlka (73. J. Kateřiňák), T. Konaté - N. Komličenko (80. P. Mareš), T. Ladra

Opava: V. Fendrich - M. Hrabina, J. Svozil (53. T. Smola), M. Helebrand - T. Jursa, M. Radič, N. Kuzmanovič, J. Schaffartzik, P. Zapalač (83. J. Janetzký) - D. Puškáč, V. Jurečka (70. J. Řezníček)