Plzeňští fotbalisté se radují z gólu v utkání proti Karviné. | foto: ČTK

Karviná - Plzeň 0:1, mistr opět vítězí, Krmenčík dal gól a zahodil penaltu

• 257
Jako by už ani jinak vyhrávat neuměli. Plzeňští fotbalisté zvítězili počtvrté v řadě výsledkem 1:0 a po 5. kole Fortuna ligy zůstávají beze ztráty. Tentokrát si poradili s Karvinou, přestože jejich soupeř byl ve druhé půli blízko vyrovnání. O triumfu rozhodl gólem hlavou Michael Krmenčík, ten poté neproměnil penaltu.

Kde je video, když by bylo třeba? Zápas byl plný sporných momentů, které si o konzultaci s videorozhodčím přímo říkaly. Na utkání bohužel nebyl přenosový vůz, jenž by tuto výhodu poskytoval, sudí Orel a jeho asistenti si tak museli poradit sami.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Nejprve se dala nařídit penalta za ruku Čoliče po střele Hořavy. Zákrok Janečky na Řezníka, po které se poté pokutový kop opravdu pískal, byl však sporný. Karvinský stoper zasáhl míč, pak i plzeňského beka, jenž se k zemi skácel velice ochotně.

Na druhé straně si o chvíli později riskantně počínal Hubník, tentokrát měl ale hlavní arbitr na celou situaci perfektní výhled a zřejmě správně nechal pokračovat ve hře.

V tu chvíli už Plzeňané vedli. Na roh Hrošovského si na přední tyči naskočil nestrážený Krmenčík a uklidil míč do sítě. Oslavil tak svůj stý prvoligový start. Nejlepší střelec uplynulé sezony pak však selhal při penaltové exekuci. Přízemní kop byl slabý, navíc poměrně špatně umístěný. Gólman Berkovec směr vystihl a balon vytěsnil mimo.

Jak čas plynul, Karviná se zlepšovala. Šanci na vyrovnání měl v závěru první půle Tusjak. Pálil ale z velkého úhlu a dobře postavený Kozáčik ho vychytal.

Nejblíže gólu byl dvacet minut před koncem střídající Smrž. Po rohu mu pod nohy propadl míč na vzdálenější tyči, mladý záložník byl však tak zaskočený, že ani nedokázal zakončit.

„Druhý poločas jsme byli naprosto rovnocenným soupeřem Plzni. Bohužel jsme nevyužili obrovskou šanci po rohu, což nás stálo body. Ale hráče musím pochválit,“ řekl Roman Nádvorník, trenér Karviné.

Plzeňané vyhráli i své páté ligové utkání v sezoně a jsou v tabulce první. Dotáhnout se na ně může Sparta, kterou čeká souboj s Příbramí. Zato Karviná se z opačného pólu Fortuna ligy neodpíchla. Na jejím bodovém kontě je i nadále nula.

„S úvodem sezony jsme spokojeni, i když některé zápasy možná vypadaly fotbalově líp než tento,“ hodnotil duel plzeňský kouč Pavel Vrba.

Karviná - Plzeň 0:1

Branky: 6. M. Krmenčík. Rozhodčí: P. Orel - J. Kubr, M. Myška. ŽK: 17. M. Janečka, 83. L. Budínský - 90. M. Zeman. Diváci: 3 942 (82 % z kapacity 4 833)

Karviná: M. Berkovec (1,5) - B. Čolič (3,5), F. Panák (2,5), M. Janečka (2,5), J. Moravec (2,5) - L. Tusjak (3,5), A. Mertelj (3,5), O. Lingr (2) (60. V. Smrž), L. Budínský (3), B. Letič (3) (81. P. Galuška) - T. Wágner (3) (63. E. Ramírez)

Plzeň: M. Kozáčik (2,5) - R. Řezník (2,5), R. Hubník (3), L. Pernica (3), D. Limberský (3) - M. Petržela (3) (68. U. Ekpai), R. Procházka (3,5), T. Hořava (3) (78. A. Čermák), P. Hrošovský (2,5), M. Zeman (3) - M. Krmenčík (2,5) (88. J. Řezníček)

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39