Bahrajnský útočník Hilál Júsuf z Bohemians hlavičkuje na bránu Teplic přes...

Bahrajnský útočník Hilál Júsuf z Bohemians hlavičkuje na bránu Teplic přes obránce Pavla Čmovše. | foto: ČTK

Bohemians - Příbram 2:2, hosté v deseti otočili, nakonec berou jen bod

• 7
Vypadalo to na fantastický obrat. Přestože šli na hřišti Bohemians v 16. kole Fortuna ligy fotbalisté Příbrami po vyloučení Karla Soldáta do oslabení, dokázali otočit výsledek. Jenže to nestačilo. V nastaveném čase udeřil ze vzduchu Daniel Krch a vyrovnal na konečných 2:2.

Domácí vedli gólem Jakuba Nečase a od 55. minuty hráli v přesile po vyloučení Soldáta, ale Příbram skóre otočila góly Ibrahima Keity a Radka Voltra. Domácí v nastavení alespoň vyrovnali trefou Daniela Krcha a z posledních pěti zápasů získali teprve druhý bod. Příbram má dva body z uplynulých šesti utkání.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Bohemians v posledních třech duelech vždy třikrát inkasovali, a tak se trenér Hašek rozhodl poprvé od 2. kola vrátit do branky Fryštáka. V základní sestavě Příbrami zase poprvé v sezoně chyběl zkušený Nitrianský.

Dlouho se hrálo především ve středu hřiště bez zakončení. Ve 25. minutě ale napřáhl zpoza vápna domácí Júsuf, prudkou střelou trefil sice jen spoluhráče Nečase, od jeho zad se ale míč odrazil ideálně mimo dosah brankáře Kočího a Bohemians šli do vedení.

V příbramském dresu byl aktivní zejména Květ, který několikrát zkoušel svou nebezpečnou střelu z dálky. Brankář Fryšták si ale s jeho pokusy poradil, z přímého kopu trefil Květ jen zeď.

Ve 38. minutě se za obranu hostů dostal Nečas a chtěl obejít vybíhajícího brankáře Kočího, ten ale situaci zvládl a útočníkovi Bohemians v rohu vápna míč pohotově vypíchl.

V úvodu druhé půle dvakrát tvrdě fauloval soupeře Soldát a po dvou žlutých kartách byl v 55. minutě vyloučen. Příbram tak dohrávala v deseti.

Přesto dokázali hosté vyrovnat. Rezek tečovanou střelou vybojoval roh, sám ho rozehrál a střídající Keita hlavou vstřelil svůj první gól v české lize. V minulé sezoně dal dva góly ve druhé nejvyšší soutěži za Olympii Praha.

„Zasloužený, i když šťastný bod. Ukazujeme velký morál. Chybí nám však kvalita a lehkost. Ale jsem rád, že po té sérii vysokých proher jsme soupeře nepustili do moc šancí, i když měl tlak,“ těšilo příbramského trenéra Josefa Csaplára.

Bohemians se snažili rozhodnout, kouč Martin Hašek posílil ofenzivu o tři hráče, ale příbramská obrana byla pevná. Naopak osm minut před koncem přišel brejk, Voltr propasíroval míč přes gólmana Fryštáka a poté ho dorazil do prázdné branky. Z ligové trefy se radoval po roce.

„Hráli jsme v křeči. Když jsme dostali druhý gól, tak jsem si myslel, že se mi to jen zdá. V Ďolíčku pak zavládla negativní energie a už to bylo pro nás těžké. Přesto jsme nakonec dokázali dát druhý gól, který je pro nás hodně cenný. Ale samozřejmě nejsme spokojeni s bodovou ztrátou ani s předvedenou hrou. Všem fanouškům, kteří nás podporují, tak jim děkuji. A u ostatních bych si přál, aby s námi byli, i když se nám nedaří. Dnes to bylo plivání čiré negativní energie, což hráčům nepomůže a jen to škodí,“ stěžoval si trenér Hašek.

Domácí vrhli vše do útoku a v nastavení aspoň vyrovnali, když se po rohu prosadil kapitán Krch.