Sparta - Zlín 2:2, domácí hráli dlouho v deseti a dvakrát ztratili vedení

• 473
Sparťanští fotbalisté dali po 333 minutách gól, ale stejně nevyhráli. Počtvrté za sebou. V utkání 23. kola Fortuna ligy doma remizovali se Zlínem 2:2. Od 28. minutě hráli bez vyloučeného Mandjecka, pak dvakrát vedli, v poslední minutě vyrovnal Matejov.

Sérii bez vstřelené branky ukončili, šňůru bez vítězství natáhli. Sparťané předvedli hodně upracovaný výkon a v tabulce si nijak nepolepšili.

V následujících dvou týdnech je čekají zápasy pravdy: středeční čtvrtfinále poháru proti Baníku, ligové derby na Slavii a doma pak výzva jménem Plzeň.

Pokud zahrají podobně jako se Zlínem...

I když se jim nedařilo, i když hráli v deseti, tak se dostali do vedení, ale proti neškodnému soupeři ho nebyli schopní udržet. Dokonce dvakrát.

Když v 88. minutě dal střídající Kozák na 2:1, Letná se otřásala radostí. Hráči slavili na hřišti, fanoušci bouřili v hledišti.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jenže jen co Zlín rozehrál, vyrovnal. Hříšník Matejov, který před druhým gólem Sparty u vlastního vápna trestuhodně ztratil míč, pálil pěkně křížem ke vzdálenější tyči.

První vedení vydrželo sparťanům třináct minut, to se krátce po půli po akci Tetteha trefil Karlsson.

Pak však domácí zalezli, bylo to čekání na gól ve vlastní síti, čehož se také dočkali. V 67. minutě Jiráček poslal dlouhý pas za obranu, Poznar se protáhl mezi obránci, poradil si s Hečou a z ostrého úhlu uklidil míč do prázdné brány.

Sparta ze tří jarních zápasů má bod...

Už když sparťané kráčeli po prvním poločase do kabin, slyšeli hlasitý pískot. Po zápase byl ještě silnější.

Nezačali dobře. Bez pohybu, bez zaujetí, bez elánu, spousta nepřesností. Hráči vyhlíželi, že zrovna nehoří touhou soupeře zlomit.

Proč na protivníka nevletěli? Na co čekali? Proč začali tak vlažně?

Měli štěstí, že je hosté v úvodu nepotrestali. Jen za první tři minuty měli dvě šance, ta Fantišova byla vyložená. Jiráček mu narýsoval krásnou kolmici, ale Fantiš při zakončení moc přemýšlel a výsledkem byl hodně nepovedený lob.

Desátá minuta, třetí možnost Zlína: Čanturašvili však trefil jen Hancka.

Publikum bylo dlouho trpělivé, ale po dvaceti minutách už spustilo pro hráče ponižující pokřik „Bojujte za Spartu“.

Sparťané se těžko prosazovali, vytvořit si šanci pro ně byl neřešitelný problém. Když už Tetteh z poloviny hřiště obránců utekl, místo střely na hranici vápna míč zasekl a situaci přehrál.

„Nechápu to. Nevím, jestli se bojí zakončit. Bohužel se zachoval takhle,“ kroutil hlavou trenér Václav Kotal.

To bylo v době, kdy už sparťané byli v deseti.

Ve 26. minutě po špatné přihrávce Vindheima vyrazili hosté do protiútoku, špatně postavení stopeři naháněli Poznara, kterého Mandjeck před vápnem fauloval.

Nejdřív byl rád, že dostal jen žlutou kartu. Ale videoasistent Ardeleanu hlavnímu Orlovi doporučil přísnější verdikt. Orel se podíval na monitor, žlutou kartu zrušil a Mandjecka vyloučil.

Poznar mohl za chvíli trestat, ale po centru Jiráčka v nadějné pozici hlavičkoval do břevna.

Nástup do druhé půli měli sparťané slibný, hosté si totiž neuměli poradit s tím, že musí tvořit. A nechávali prostor pro brejky. Jeden Karlsson nevyužil, podruhé se už prosadil.

K Tettehovi se seběhli dva stopeři a on na druhé straně vápna viděl úplně volného spoluhráče, kterého přesně našel. Zlínští se cestou domů jistě musí divit, co při bránění předvedli.

Nakonec cesta po šílené dálnici bude veselá, dvakrát se na Spartě zvedli z nepříznivého stavu a získali bod.

„Do utkání jsme dobře vstoupili. Nepouštěli jsme Spartu do hry a ještě jsme byli v útoku nebezpeční. Vyloučením se pak zápas změnil, Sparta se zatáhla, my jsme se hodně tlačili dopředu, což domácím vyhovali. Po našich ztrátách měli přechod do útoku dobře zvládnutý. Cítil jsem, že oba týmy chtěly vyhrát. Myslím si, že remíza je spravedlivá, za bod jsme rádi,“ řekl zlínský kouč Jan Kameník.

1. AC Sparta PrahaSparta 25 20 3 2 57:20 63
2. SK Slavia PrahaSlavia 25 19 5 1 53:17 62
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 25 17 3 5 61:29 54
4. 1. FC SlováckoSlovácko 25 11 6 8 34:29 39
5. FC Baník OstravaOstrava 25 11 4 10 34:28 37
6. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 25 10 6 9 42:39 36
7. SK Sigma OlomoucOlomouc 25 9 6 10 34:34 33
8. FK TepliceTeplice 25 8 8 9 26:29 32