Fotbalisté Slovácka se radují z nečekaného vítězství nad Slavií. | foto: ČTK

Slovácko - Slavia 2:0, druhá jarní ztráta, lídra dorazil Zahustel

• 409
Po více než šest letech dokázali fotbalisté Slovácka na vlastním stadionu porazit Slavii. O vítězství 2:0 ve 23. kole Fortuna ligy se svými trefami postarali Milan Petržela a Ondřej Zahustel. Náskok vedoucí celku tabulky na druhou Plzeň se rázem ztenčil na deset bodů.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Slavia měla poměrně dost šancí, domácí obránci dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. Celek z Uherského Hradiště však výhru udržel a vyhoupl se na průběžnou pátou příčku.

Zatímco Slovácko nastoupilo prakticky v ideální sestavě, hostům na poslední chvíli vypadli nemocní Ševčík s Bořilem. Netradičně na levém kraji obrany nastoupil Holeš, ve středu zálohy si pak soutěžní premiéru v červenobílém dresu odbyl Oscar, který v prvních dvou jarních kolech nehrál kvůli karetnímu trestu.

Slovácko v této sezoně už dokázalo porazit Plzeň i Spartu a nebojácně začalo také proti dalšímu favoritovi. Domácí v první půli nepouštěli soupeře do mnoha šancí a ve 24. minutě se sami dostali do vedení.

„Vykresluje to, že se nám hraje líp proti favoritům a týmům, u kterých se čeká, že vás budou rozebírat. Máte nějakou organizaci hry. Jsou to úplně jiné zápasy než s týmy, kde máme tvořit,“ vysvětloval slovácký trenér Martin Svědík.

Po Navrátilově centru ještě Zajícovu šanci zlikvidoval gólman Kolář, ale z dorážky už se do odkryté branky prosadil Petržela. Slovácko ve třetím jarním kole poprvé skórovalo. Pražané se v první půli trápili a měli jedinou vyloženou šanci. Stanciu už překonal Trmala a míč odvrátil na poslední chvíli z brankové čáry Divíšek.

Kouč Slavie Trpišovský po poločase hned dvakrát střídal - místo Zimy a Provoda nastoupili Masopust s Teclem, jenž doplnil druhého útočníka Musu. Domácí trenér Svědík pak musel v 51. minutě stáhnout zraněného Navrátila.

Pražané v druhé půli přidali a vytvořili si tlak. Tecla vychytal Trmal a předchozí pád Stanciua ve vápně sudí Berka po konzultaci s videorozhodčím jako faul nevyhodnotil. Vzápětí Masopustovu hlavičku odvrátil těsně před brankovou čárou Hofmann.

Neprosadil se ani Stanciu, jehož ránu Trmal vyrazil. Červenobílí vsadili vše na ofenzivu a na posledních dvacet minut šel do hry třetí útočník Júsuf.

V 86. minutě mohl krátce po návratu na hřiště po ošetření krvavého zranění definitivně rozhodnout Zahustel, ale jeho hlavičku zblízka skvěle vyrazil Kolář. O tři minuty později už domácí obránce či záložník po centru dalšího střídajícího hráče Šimka obvázanou hlavou nezaváhal a pojistil náskok Slovácka.

„Postupem času šel náš výkon dolů a nakonec zasloužené vítězství domácích. Výkon od padesáté minuty na obrat nebo body bohužel nestačil, navíc jsme v závěru inkasovali podruhé,“ přiznal prohru slávistický kouč Jindřich Trpišovský.

Slavia po více než roce inkasovala v lize dvakrát v jednom utkání. Po podzimní části drželi červenobílí v nejvyšší soutěži sérii 26 zápasů bez porážky, ale na jaře ze tří kol získali jen tři body.