Matej Mršič z Českých Budějovic (vlevo) a Michailo Cmiljanovič z Příbrami v souboji o balon. | foto: ČTK

Č. Budějovice - Příbram 2:0, ligový nováček natahuje sérii bez prohry

• 22
Zatímco České Budějovice příjemně překvapují a hrají nad očekávání, Příbram se trápí, venku zatím nezískala ani bod a klesla na poslední příčku. Jihočeši v poklidném tempu zvítězili v 19. kole Fortuna ligy 2:0 a mají jistotu, že přezimují v horní polovině tabulky.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Z posledních sedmi ligových zápasů mají Budějovičtí na kontě šest výher a jednu remízu.

O úvodní branku se postaral útočník David Ledecký, který se v sezoně trefil už popáté. Druhý zásah přidal obránce Lukáš Havel. Vzápětí pak zahodil pokutový kop, to už ho však příliš mrzet nemuselo.

Kluky jsme upozorňovali, že tentokrát vstupujeme do utkání jako favorit. Jsem moc rád, že jsme utkání zvládli. Především druhý poločas byl z naší strany povedený. A kdybychom proměnili penaltu, bylo by to asi úplně v naší režii,“ chválil budějovický kouč David Horejš.

Zápas začal ve velkém tempu. Hned na začátku druhé minuty domácí Čolič z přímého kopu trefil horní část břevna, poté po Mršičově centru a dorážce na malém vápně zasáhl hostující brankář Kočí a Havelka přestřelil. Na opačné straně měl ve čtvrté minutě ještě větší šanci příbramský Slepička, jehož střelu zblízka z voleje reflexivně vyrazil na roh Drobný.

Na začátku deváté minuty otevřeli domácí skóre. Aktivní Mršič utekl po pravé straně, přihrál před branku a Ledecký střelou na zadní tyč překonal Kočího.

Hosté se postupně oklepali a v první půli se hrál vyrovnaný zápas. Příbramští dokonce před přestávkou drželi častěji míč a aktivněji vstoupili i do druhého poločasu. Střelu střídajícího Zemana tečoval na roh Drobný a zkušený gólman zachránil domácí i za chvíli proti Květově ráně.

Jihočeši soupeřův tlak přežili a v 50. minutě přidali pojistku. Na Čoličův povedený centr z přímého kopu si naběhl Havel a z voleje umístil míč do sítě. Domácí stoper zaznamenal už svou pátou branku v ligové sezoně a šestou si mohl připsat o chvíli později. Penaltu po zákroku gólmana Kočího na Čavoše však neproměnil a přestřelil.

Jihočeši pak s přehledem kontrolovali vedení. Příbram přestala být nebezpečná v ofenzivě a ve čtvrtém utkání po sobě neskórovala. Dynamo soupeři oplatilo srpnovou porážku 0:2.

„Udělali jsme několik změn v sestavě, ale stejně máme nula bodů. České Budějovice dokážou z minima šancí vytěžit maximum, což my neumíme,“ krčil rameny příbramský kouč Roman Nádvorník.