Opavští Matěj Hrabina a Dominik Simerský před napadajícím Michalem Škodou z...

Opavští Matěj Hrabina a Dominik Simerský před napadajícím Michalem Škodou z Příbrami | foto: ČTK

Příbram - Opava 0:0, souboj ze dna, série bez vítězství pokračují

• 1
Duel celků ze spodní části tabulky příliš fotbalové krásy nenabídl, góly dokonce vůbec žádné. Příbram i Opava pokračují ve svých dlouhých sériích bez vítězství, vzájemný souboj skončil 0:0.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Nadále tak platí, že Opava je v lize poslední. Příbramští na tom nejsou o moc lépe, patří jim čtrnáctá příčka.

Oba týmy prodloužily čekání na výhru v nejvyšší soutěži - Středočeši na devět a Slezané dokonce na čtrnáct utkání. Opavští navíc už 490 minut nedali ligový gól.

„V tomhle zápase jsme mohli dostat gól jenom ze standardní situace, ty měla Příbram velmi dobře zahrávané. My měli ve hře i menší hráče, ale i tak jsme to zvládli s bravurou. Jsme spokojeni s bodem,“ řekl Josef Dvorník, opavský asistent trenéra.

Příbram si už ve třetí minutě vytvořila velkou šanci, ale Polidara zblízka vychytal brankář Fendrich. Hostující Zavadil poté rozehrál přímý kop na Žídka, který zblízka trefil gólmana Kočího, a Dedič z dorážky poslal míč nad branku.

Slezané byli v této fázi zápasu střelecky aktivnější. Zavadilův přímý kop ze slibné pozice si pohlídal Kočí, který ve 29. minutě s mnohem většími problémy vytěsnil Susův oblouček z dálky. Na druhé straně se dostal k odraženému míči volný Zeman, jehož rána však skončila mimo.

Závěr prvního poločasu zase patřil domácím. Po Zemanově přímém kopu hlavičkoval Šimek, jehož tečovaný pokus Fendrich vytáhl nad břevno. Poté Nový povedenou ranou těsně minul.

Druhé dějství začalo šancí opavského Helebranda, jenž ve skluzu o kousek netrefil branku. Mezi tyče se těsně nevešla ani hlavička domácího Škody.

Po dlouhé pasáži ve středu pole se do velkých příležitostí dostala Příbram. V 70. minutě Nového dalekonosný přímý kop Fendrich vyrazil míč na roh, po kterém bezchybný opavský brankář zblízka zlikvidoval ránu Kodra. Ve druhé minutě nastavení se blýskl Kočí, který kryl Zavadilovu hlavičku po rohovém kopu.

„Brejkové situace jsme měli ve druhém poločase řešit líp. Hráčům můžu poděkovat, že to odpracovali a celý zápas tam nechali všechno. Bohužel nás srazila špatná produktivita v šestnáctce soupeře,“ pronesl příbramský kouč Roman Nádvorník.