Teplický kapitán Jakub Mareš se raduje z gólu v duelu s Mladou Boleslaví.

Teplický kapitán Jakub Mareš se raduje z gólu v duelu s Mladou Boleslaví. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Opava - Teplice 0:1, hosté v závěru udeřili v oslabení, skóroval Mareš

• 5
V devíti hráčích dohrávali utkání 12. kola Fortuna ligy fotbalisté Teplic, přesto si z Opavy odvážejí tři body po vítězství 1:0. Jedinou branku zaznamenal v 86. minutě Jakub Mareš, v této sezoně už jich má na kontě pět.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Přitom Opava nehrála špatně, jenže opět ji trápila produktivita. Není divu, že co se týče vstřelených gólů, je na tom nejhůře z celé soutěže.

Zato Teplicím se trpělivost vyplatila, neprohrály už v šestém ligovém zápase v řadě.

Hned v úvodu zahrozili domácí. Po centru Zavadila propadl míč k Šulcovi, jenž minul pravou tyč. Krátce nato po akci Žídka přiťukl Šulc balon ideálně proti noze Hrabinovi, ten ale vypálil těsně nad břevno.

„Trochu nám vázl střed hřiště, přesto jsme se dostávali dopředu. Bohužel ve vápně nedokážeme být na pravém místě,“ vykládal dočasný opavský trenér Josef Dvorník.

Začátek utkání měl spád a zahrozili i Severočeši. Jakub Mareš si posunul míč na osu hřiště a ranou zhruba z dvaceti metrů protáhl Fendricha, který míč vytěsnil na roh.

Tepličtí hrozili dál. Po půlhodině nejprve zblízka pálil vysoko nad Řezníček a pak střelu Jakuba Mareše z dobré pozice ve vápně vyrazil připravený Fendrich. Před pauzou Kučera chytrou uličkou vysunul Řezníčka, míč po jeho technickém obstřelu ale skončil těsně nad.

Zkraje druhé půle se nebezpečnou hlavičkou prezentoval domácí Šulc, ale Grigar byl připraven. Po chybě v teplické rozehrávce se neujala ani rána střídajícího Zapalače, kterou hostující gólman vyrazil.

V 72. minutě se Mondek po dlouhém nákopu prodral před Shejbala a utíkal na teplickou bránu. Shejbal opavského záložníka zezadu stáhl před vápnem a rozhodčí Berka mu ukázal červenou kartu. Slezané poté do oslabeného soupeře „bušili“. Mondekovu střílenou přihrávku Dedič patičkou tečoval přesně do míst, kde stál Grigar, který následně vytlačil Zapalačovu ránu na roh.

Pak ale Tepličtí podnikli rychlý protiútok, prudký centr Petra Mareše na přední tyč vyrazil Fendrich přímo k číhajícímu Jakubu Marešovi, jenž doklepl míč do sítě. Hostující útočník dal pátou branku za poslední čtyři kola.

Vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen Petr Mareš, ale Severočeši v devíti už odolali opavskému tlaku. „ Po vyloučení Shejbala jsem si říkal, že bod budeme brát. Nakonec máme tři, což je pro nás nadstandard, ale to i druhá červená karta. Vůbec nevím, s kým budeme hrát proti Spartě,“ dumal Stanislav Hejkal, trenér Teplic.