Útočník Plzně Michael Krmenčík si tělem hlídá balon před dotírajícím Richardem...

Útočník Plzně Michael Krmenčík si tělem hlídá balon před dotírajícím Richardem Lásikem z Ostravy. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Fotbalová Plzeň v přípravě poprvé nevyhrála, s Ústím remizovala 4:4

• 14
Fotbalisté Plzně v šestém přípravném zápase poprvé nezvítězili. Svěřenci Romana Pivarníka doma remizovali s druholigovým Ústím nad Labem 4:4. Za českého mistra se dvakrát trefil Michael Krmenčík, premiérovou branku po svém letním návratu zaznamenal Slovák Marek Bakoš.

Bývalý útočník Liberce Bakoš otevřel skóre hlavou už v osmé minutě, ale po půlhodině hry převzalo iniciativu Ústí. Brankáře Bolka do přestávky překonali Zeman, Pouček a Miskovič.

Plzeňští náhradníci Krmenčík s Hořavou mezi 73. a 77. minutou vyrovnali. V závěru sice Severočechům vrátil vedení Peterka, ale Krmenčík svým druhým zásahem v 86. minutě zachránil Viktorii remízu.

„Již před zápasem jsme věděli, že únava hráčů je nyní na vrcholu. Dnešním dnem jsme ukončili kondiční stránku přípravy. Na druhou stranou jsme si utkání zbytečně sami komplikovali pomalou rozehrávkou na riziko a standardními situacemi. Je to samozřejmě ovlivněno i tím, že o poločase se stále dělá řada změn v sestavě a soupeř nás z nich potrestal,“ řekl na webu Plzně kouč Pivarník.

Jeho tým v sobotu odcestuje na soustředění do rakouského Westendorfu, kde první duel odehraje v úterý proti druholigovému německému Düsseldorfu.

„Hráči mají ve čtvrtek a pátek volno, kromě českých a slovenských reprezentantů. Ti budou trénovat dál individuálně. Ještě před odjezdem samozřejmě dojde k zúžení kádru tak, abychom do Rakouska měli 21 až 22 hráčů plus gólmany,“ řekl Pivarník.

Dukla remizovala 1:1 s jiným druholigovým celkem Vlašimí. Na vedoucí branku Francouze Beauguela z desáté minuty odpověděl krátce po změně stran Nečas. Pražané tak ve čtvrtém utkání pod novým trenérem Jaroslavem Šilhavým poprvé nezvítězili a inkasovali.

Fotbalové přípravy

Plzeň - Ústí nad Labem 4:4 (1:3)
73. a 86. Krmenčík, 8. Bakoš, 77. Hořava - 34. Zeman, 38. Pouček, 45.+1 Miskovič, 81. Peterka.
Plzeň:
Bolek - Řezník (46. Rajtoral), Hejda, Piroch (46. Baránek), Matějů - Kučera (46. Hromada), Chrien (46. Hořava) - Kopic (46. Petržela), Suchan, Vůch (46. Kovařík) - Bakoš (46. Krmenčík). Trenér: Pivarník.

Dukla - Vlašim 1:1 (1:0)
10. Beauguel - 47. Nečas.
Dukla: Hroššo - Juroška (46. Miloševič), Šimůnek (65. Smejkal), Štetina, Preisler - Hanousek (46. Považanec), Daniel Tetour (80. Bezpalec), Borek (65. Koval) - Néstor (46. Manzia), Beauguel (80. Vlček), Čajič (80. Vopat). Trenér: Šilhavý.

Bohemians 1905 - Sokolov 1:1 (0:0)
57. Dostál - 87. Průcha.
Bohemians: I. poločas: Zlámal - Dostál, Gajič, Krch, Křapka - Švec - Havel, Jirásek, Hašek, Čížek - Djordjevič. II. poločas: Fryšták - Dostál, Šmíd, Hradecký, Křapka - Jindřišek - Havel, Hubínek, Hašek, Berger - Djordjevič (60. Mikuš). Trenér: Koubek.

Hradec Králové - Žižkov 1:1 (0:0)
52. Mareš - 58. Trýzna.
Hradec: Ottmar (46. Lindr) - M. Černý, Nosek, Bederka, Mareš - Vobejda, Janoušek - Vlkanova, Breda (50. Kraják), Súkenník - Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Zlín - Radom (Pol.) 4:1 (3:1)
6. a 38. Vukadinovič, 7. Štípek, 74. Poznar - 13. Leonardo z pen.

Jihlava - Brno 1:2 (0:1)
71. Batioja - 5. Řezníček, 72. Vávra. Jihlava: I. poločas: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Novotný - Zoubele, Urblík - Vaculík, Hronek, Šamánek - Harba. II. poločas: Rakovan - Záviška, Kryštůfek, Pedro, Urdinov - Fulnek, Štěpánek, Šulek, Batioja - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Hipp.
Brno: I. poločas: Melichárek - Hyčka, Kijanskas, Frelih, Lutonský - Weber, Lacko, Škoda - Litsingi, Řezníček, Štohanzl. II. poločas: Veselý - R. Buchta, Šural, Frelih, Janoščin - Kučera, Rybička, Weber - Přichystal, Vávra, Brigant. Trenér: Habanec.

Příbram - Slavia „21“ 1:0 (0:0)
Branka:
90. Tusjak.
Příbram: I. poločas: Hruška - Nikolič, Chaluš, Kvída, Tusjak - Krameš, Pilík - Brandner, Laňka, Mareš - Peltier. II. poločas: Boháč - Mareš, Kvída, Nikolič, Ferrara - Tregler, Karaklajič - Moravec, Rezek, Laňka - Majtán. Trenér: Pulpit.