Olomoucký Michal Ordoš slaví gól proti Bohemians.

Olomoucký Michal Ordoš slaví gól proti Bohemians. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Ordošův návrat: gól i břevno. Jdeme správnou cestou, tvrdí útočník

• 0
Natáhl ruce k nebesům a děkoval za gólový návrat po vleklém svalovém zranění. V poslední minutě fotbalovou štěstěnu proklínal, tentokrát mu ukázala odvrácenou tvář: 33letý ofenzivní matador Michal Ordoš trefil břevno a 14. Sigma v záchranářském duelu s Bohemkou brala jen bod (2:2). „Škoda, chyběly dva centimetry! Stalo se, ale jdeme správnou cestou.“

Na střelu jste měl hodně času...
Říkal jsem si, že to musím přetočit jakoby přes nohu na levou stranu, protože na přední tyči stálo hrozně moc lidí a neprostrčil bych to tam. Trefil jsem to padáčkem dobře, ale chybělo štěstí, ty dva centimetry. To bych ještě Bobovi Zlámalovi (brankáři Bohemians – pozn. red.) večer poslal nějaké fotky. Je to pro nás ztráta. Je to o štěstí.

Co řekli o jeho výkonu

Václav Jílek, trenér Olomouce: „Hlavně ve druhém poločase naplňoval přesně naše požadavky. Kdyby měl víc štěstí v 90. minutě (trefil břevno), mohli jsme rozhodnout.“
Zdeněk Zlámal, brankář Bohemians: „Jak říkal vždy Tomáš Lovásik (trenér brankářů Sigmy – pozn. red.): To je otéčko – oční tlak. Tlačil jsem to. Michal Ordoš se většinou v těchto situacích nemýlí, naštěstí trefil břevno a urvali jsme aspoň bod.“
Aidin Mahmutovič, útočník Olomouce: „Je výborný hráč, umí míč podržet i rozdat. Jsem rád, že s ním hraju.“

I to, jak v první půli přestřelil Hála téměř prázdnou branku?
Je obrovská chyba, že jsme nedali první gól, Hálič měl velkou šanci. To je tak do silvestrovského vydání. Hrálo by se nám jinak, spadlo by to z nás. Na druhou stranu, když jsme inkasovali, dokázali jsme se zvednout, o poločase nabudit, vletět na ně a otočit výsledek během pěti minut. Bohužel pak Bohemka ukázala, že umí hrát, a dala nám gól na 2:2, asi zaslouženě.

Na většině olomouckých fotbalistů byla vidět nervozita. To vám důležitost zápasu tolik svazovala nohy?
Byl to první zápas, klasická křeč. I já to na sobě cítil. Začátky jsou takové, že nevíte, co můžete čekat. Chtěl jsem do toho dát všechno. Nohy nám první poločas svazovala i přemotivovanost. Je to škoda, ale já věřím, že jdeme správným směrem, jen musíme zlepšit defenzivu.

Bylo znát, že jste měli novou stoperskou dvojici?
Myslím, že naši stopeři, na to že hráli spolu poprvé v lize a Honza Štěrba má v ní první start, to zvládli velmi dobře. Bohužel tam propadl jeden centr a vyrovnali.

Po zranění jste odehrál celé mistrovské utkání. Jak jste se cítil?
Měl jste mi zavolat druhý den ráno. Prvních 25 minut jsem měl problém se rozdýchat, po takové době je to tempo úplně jiné než v přátelácích, ale druhý poločas jsem se cítil dobře, jenže ke konci už zase síly nebyly. Od 70. minuty jsem šlapal vodu, ale naštěstí jsem to nějak vydržel. Za stavu 2:2 jsem si říkal, že už nemá cenu tak bránit, že potřebujeme vyhrát, zůstával jsem víc nahoře, tím jsem si trošku spočnul.

Co se dělo o přestávce, že jste do druhé půle tak vletěli?
Nic zvláštního, klasické pokyny, nabuzení, protože trenér viděl, že je tam křeč, nervozita, spíš to chtěl uklidnit. A nástup byl fantastický.

Ukázalo se, že spolupráce s Mahmutovič bude klapat?
Určitě. Hraje se s ním dobře, protože svým způsobem je jednoduchý útočník a vím, co od něj čekat. Stačí dávat balony za obranu, on je doběhne, s tím není problém. Podal výborný výkon.

A ke gólu přidal i pěknou asistenci na vaši trefu.
Ani nevím, kde jsem se tam vzal. Urval jsem se tak, že jsem nevěděl, kam běžím. Ale vyplaval jsem tam dobře, dal mi to krásně. Věděl jsem, že Bob vyběhne. Chtěl jsem jít doleva do kličky, ale cítil jsem za sebou obránce a nechtěl jsem, aby z toho byl faul nebo si to pod tlakem ukopl, tak jsem to jen zvedl přes nohu, trochu se štěstím. Svezlo se mi to, ale Bob byl bez šance.

Před zápasem jste říkal, že ani bod by nemusel být špatný, ale ztráta to je, ne?
Je, to by se nemělo stát. Nevadí no, musíme jít dál a pokusit se něco uhrát v Brně. Pak máme doma těžké zápasy, ale nikde není napsáno, že když jsme nevyhráli s Bohemkou, nemůžeme porazit Plzeň.

Trenér Jílek připomněl, že když Sigma sestoupila, vyhrála první jarní zápas nad Slavií jasně...
... třeba to teď bude opačně! Nikdy nevíte. Musíme jít stejně zápas od zápasu a zvládat další utkání. Tohle byl start, první kola jsou vždycky divná, než si mančaft úplně sedne. Ale jdeme správnou cestou a výkon nebyl zas tak špatný.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37