Jakub Chleboun

Jakub Chleboun | foto: Martin Veselý, MAFRA

Teď přijdou zápasy, které ukážou, na co máme, říká hradecký Chleboun

• 2
Vyfasoval místo Adriana Rolka kapitánskou pásku a asi i o něco větší zodpovědnost než jindy. První zápas pod vedením Jakuba Chlebouna ale pro Hradec dobře nedopadl, prohrál na svém hřišti s Jabloncem 0:2 a výrazně se mu v tabulce přitížilo. Navíc ho nyní čekají utkání se soupeři, kteří jsou v tabulce také dole. „Nemá cenu si nic namlouvat, teď přijdou zápasy, které ukážou, jestli na to máme, nebo ne,“ uvedl po prohře s Jabloncem Jakub Chleboun.

Kdyby se soudilo podle výkonu proti Jablonci, tak asi moc ne. Co se stalo?
První poločas jsme chtěli hrát, ale vázla nám kombinace a nemohli jsme se pořádně dostat před branku. A ve druhém jsme po naší hloupé chybě a po rozehrávce naší standardní situace dostaneme gól, za chvíli druhý a je po zápase. To je doma neomluvitelný, zvlášť doma, kdy jsme potřebovali aspoň remízu, protože soupeř byl lepší. S trochou štěstí se uhrát dala.

V čem byl Jablonec lepší?
Mají výborný tým, ale my jsme ho vlastně dostali na koně. Hráli jsme bojácně, nepodrželi jsme míč, nikdo to nevzal na sebe. Soupeř držel míč a my jsme běhali, přesně tohle chtěl na nás hrát. Přitom na domácím hřišti by to mělo vypadat úplně jinak.

Po prvním poločase jste dlouho nešli na druhý, všichni na vás čekali, to bylo takové dusno?
To ne, jen jsme čekali, až pískne rozhodčí, a ono nic, pak jsme vyšli a jen jsme slyšeli, že bez nás to nepůjde, že musíme jít na hřiště

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37