Gólová radost fotbalistů Viktorie Plzeň (ilustrační snímek)

Gólová radost fotbalistů Viktorie Plzeň (ilustrační snímek) | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň zahájila v Rakousku výhrou nad Craiovou, pak prohrála s Legií

• 6
Plzeňští fotbalisté úspěšně zahájili páteční „dvojboj“ - v úvodním přípravném duelu na kempu v Rakousku zvítězili nad rumunskou Craiovou 3:1 po gólech Řezníka, Kopice a Chorého. Ve druhém klání však nestačili na Legii Varšava 0:3 a utrpěli první porážku v letní přípravě.

„Oba výsledky jsou spravedlivé. V prvním zápase jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli, v tom druhém zase byla lepší Legia a zaslouženě vyhrála ona. Výsledky odpovídaly průběhu hry, s Legií jsme bohužel tahali za kratší konec,“ řekl Vrba pro klubový web.

Plzeň v souboji úřadujících vicemistrů v prvním poločase vedl jako kapitán obránce Hloušek, který do Viktorie přišel v létě právě z Legie. Jeho bývalý tým poslal do vedení v 36. minutě Nagy střelou o tyč.

Do druhé půle oba soupeři vystřídali téměř celé jedenáctky, což víc pomohlo varšavskému mužstvu. Po hodině hry zvýšil Agra precizním přímým kopem a v 73. minutě Niezgoda uzavřel skóre po úniku za obranu.

Proti Craiově se Viktorii naopak povedl úvod. V sedmé minutě otevřel skóre Řezník přízemní střelou a za necelou čtvrthodinu zvýšil Kopic po rohu. Český vicemistr do druhého poločasu nastoupil v jiné sestavě a rumunský celek v 69. minutě snížil po Romanově hlavičce. Krátce poté ale plzeňský triumf pojistil třetím gólem Chorý rovněž hlavou po Kovaříkovu přímém kopu.

„V prvním zápase jsme měli výhodu v tom, že jsme brzy vedli 2:0, to je pak jednodušší. S Varšavou jsme dostali první gól, soupeř byl pohyblivější a rychlejší a pak přidal krásný gól z přímého kopu,“ konstatoval Vrba.

Plzeň v předposledním duelu na rakouském kempu čeká v úterý Karabach. Západočeši před zápasy s Legií a Craiovou v přípravě porazili Domažlice (5:2), Sokolov (2:0) a Liptovský Mikuláš (4:1).

„Teď nás čekají už jen dva zápasy a budeme to hodně štelovat tak, aby hráči měli větší než poločasovou zátěž a na první soutěžní kola jsme byli připraveni,“ přiblížil Vrba. „Nebude to tak, že bychom ty dva zápasy odehráli jen s 11 hráči. Časový úsek v těch zápasech se ale bude pro hráče prodlužovat,“ dodal plzeňský kouč.

Universitatea Craiova - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 69. Roman - 7. Řezník, 20. Kopic, 74. Chorý. Rozhodčí: Kostacevic – Et, Moosbrugger.

Universitatea Craiova Pigliacelli (62. L. Popescu) – Martić (62. Hreniuc), Acka (62. Bîrzan), Kelić (46. Ferreira) – Bancu (62. Vlădoiu) – Constantin (62. I. Popescu), Mateiu (62. Serban), Qaka (46. Vătăjelu) – Bărbuț (62. Briceag), Fortes (46. Ivanov), Baiaram (46. Roman)

FC Viktoria Plzeň 1. poločas: Kozáčik – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

2. poločas: Sváček – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Mihálik, Janošek, Herc, Kovařík – Chorý, Beauguel

CFR Kluž - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branky: 38. Burca. ŽK:76. Pudil.

CFR Kluž Rus A. – Susic, Burcă, Boli, Radu Andrei, Mailat, Luis Aurelio, Hoban, Itu, Petrila, Rondon

FK Mladá Boleslav Stejskal – Fulnek, Takács, Křapka, Túlio – Wiesner, Matějovský, Bucha, Pech – Klíma, Mešanovič

Legia Varšava - FC Viktoria Plzeň 3:0 (1:0)

Branky: 36. Nagy, 64. Agra, 73. Niezgoda. Rozhodčí: Mutlu – Yayar, Stöckl. ŽK:79. Havel. Diváci: 65.

Legia Varšava I. poločas: Majecki – Jodlowiec, Gvilia, Vešović, Nagy, Martins, Carlitos, Astiz, Kwietniewski (24. Kostorz), Sanogo, Jedrzejcyk

II. poločas: Cierzniak (C) – Lewczuk, Rémy, Kopczyński, Stolarski – Cafú, Antolić – Praszelik – Agra, Niezgoda, Rosołek (80. Kostorz)

FC Viktoria Plzeň I. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek (C) – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

II. poločas: Hruška – Havel, Hejda, Hubník (C), Limberský – Janošek, Herc – Mihálik, Šulc, Kovařík – Beauguel (71. Chorý)

LASK Linz - FC Slovan Liberec 1:3 (0:2)

Branky: 68. Frieser - 25. Potočný, 43. Potočný, 78. Pešek. Diváci: 1000.

LASK Linz I. poločas: Lawal – Ramsebner, Wiesinger, Trauner, Schnegg – Ranftl, Michorl, Holland, Goiginger – Tetteh, Otubanjo
II. poločas: Turner – Wostry, Luckeneder, Pogatetz, Renner – Müller, Sabitzer, Haudum, Benko – Raguz, Frieser

FC Slovan Liberec Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Koscelník, Breite (66. Nešický) , Dorley, Mara, Potočný (59. Pešek) – Pázler (59. Musa)