Fotbalisté Plzně se radují z gólu v duelu s Libercem.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu v duelu s Libercem. | foto: Petr Eret, MF DNES

Plzeň - Liberec 4:0, domácí dominovali, dva góly vstřelil Čermák

• 21
Plzeňští fotbalisté v posledním domácím zápase sezony 2019/20 hladce zvítězili, Liberec deklasovali 4:0 i díky dvěma trefám Čermáka. Zbylé dva góly přidali Kovařík s Mihálikem. Slovan se propadl na pátou příčku a čeká jej dodatečné utkání o Evropu s Mladou Boleslaví.

Plzeň se v zápase rozloučila s kapitánem Romanem Hubníkem, který se po sezoně vrátí do Olomouce. Šestatřicetiletý obránce odehrál závěrečnou půlhodinu.

„I když jsem si to nechtěl připouštět, v hlavě jsem měl, že je to poslední zápas. Věděl jsem, že tam půjdu v průběhu druhého poločasu, s trenérem jsme byli domluveni. Zvládl jsem to na hřišti a to je pro mě nejdůležitější,“ řekl Hubník na video tiskové konferenci.

ONLINE

duel jsme sledovali minutu po minutě

Domácí měli od začátku převahu a soupeře, v jehož záloze nastoupili i tři devatenáctiletí mladíci Beran, Černický a Michal, zatlačili. Kalvachovu střelu ještě vyrazil Nguyen, ale ve 12. minutě už liberecký gólman poprvé inkasoval po technickém pokusu Čermáka.

„V Plzni bychom i v nejlepším složení v těchto dnech měli malé šance i na remízu. Vychodnotili jsme to pragmaticky, všichni včetně hráčů jsme se dohodli, že je necháme odpočinout,“ vysvětlil změny v sestavě liberecký kouč Pavel Hoftych.

Západočeši si vytvářeli další šance. Kovaříkova branka z 20. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Plzeňský krajní univerzál si však spravil chuť o necelou čtvrthodinku později z přímého kopu, při kterém prostřelil hostující zeď.

Viktoria začala lépe i druhý poločas. Kačaraba v pokutovém území podrazil Čermáka a autor úvodního gólu v 56. minutě penaltu suverénně proměnil. Už za pět minut domácí náskok zvýraznil Mihálik dorážkou Havlovy střely.

Plzeňští za stavu 4:0 ubrali, přesto měli hru pevně pod kontrolou a mohli přidat pátý gól. V 79. minutě Chorý po Hubníkově centru hlavičkoval vedle, další závary domácí nedotáhli.

„Naši mladí kluci se dostatečně rvali. Byl to takový nácvik taktického tréninku zaměřeného na defenzivu. Měli jsme nějaké dvě tři možnosti, jinak to bylo jenom o tom, abychom dobře vykrývali soupeřovy hráče,“ uvedl Hoftych.

Viktoria v jarní části sezony doma vyhrála i osmé soutěžní utkání a Liberec v první lize porazila počtvrté za sebou.

„Chlapci hráli výborný zápas, který z mého pohledu splnil velmi přísná kritéria,“ prohlásil plzeňský trenér Adrian Guľa. „Parametry naší hry byly velmi silné. Na nich chceme stavět a rozvíjet je. Hráči mají potenciál být ještě kvalitnější,“ dodal slovenský kouč.