Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi se raduje ze vstřeleného gólu.

Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi se raduje ze vstřeleného gólu. | foto: ČTK

Boleslav - Příbram 6:0, jasná záležitost, o góly se podělili tři střelci

• 4
Mladoboleslavští fotbalisté i popáté v ročníku doma zvítězili. Díky dvěma zásahům Komličenka, Mešanoviče a Buchy deklasovali Příbram 6:0.

„Jsem rád, že se nám utkání po reprezentační pauze povedlo, je to vždycky nevyzpytatelné. Vítězství krásné, góly krásné, ale průběh nebyl tak jednoznačný. Naše přednost byla jenom v tom, že my jsme ty akce dokázali zakončit gólem a Příbram ne, ale hráli velice aktivně, po zisku, byl to útok za útokem,“ řekl domácí kouč Weber.

Ve čtvrté minutě sklepl Komličenko ve vápně Fulnekův centr na Buchu, který ale přestřelil. Jednadvacetiletý záložník se neprosadil ani o chvíli později po přízemní střele v pádu.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

V deváté minutě zastavil Komličenka v šestnáctce nedovoleně Kodr a rozhodčí Dubravský nařídil pokutový kop ve prospěch domácích. K penaltě se místo tradičního exekutora Komličenka postavil Mešanovič, který pátým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre.

V 17. minutě našel Alvir ve vápně Zemana, jehož hlavičku brankář Šeda vyrazil na roh. Šeda si následně poradil i se Zemanovou tvrdou střelou.

Mladá Boleslav byla oproti hostům efektivnější a v 27. minutě přidala druhý gól. Hubínek přihrál do vápna na Buchu, který zakončil pod břevno.

Ve 34. minutě hlavičkoval Kodr po rohovém kopu pouze do Šedovy náruče. Před odchodem do šaten přidali domácí třetí branku. Budínský vrátil míč Komličenkovi a ruský kanonýr prostřelil gólmana Boháče.

„Zlomový byl třetí gól, pak to bylo pro Příbram složité. Narostla nám křídla a kluci mají nějakou kvalitu nahoře. Řešili jsme dobře ty situace, padly pěkné góly a z toho pramení ten výsledek, takže jsme spokojení,“ uvedl Weber.

Šest minut po změně stran se Komličenko obtočil kolem Treglera a zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. Čtyřiadvacetiletý Komličenko se v pátém ligovém duelu v ročníku trefil posedmé a osamostatnil se v čele tabulky nejlepších střelců. Středočeši doma v lize počtvrté za sebou vsítili minimálně čtyři branky.

„Ve druhém poločase, kdy jsme si řekli, že nechceme dostat gól a být dál aktivní, jsme dostali rychlý gól a to rozhodlo. Pak se celá naše hra rozsypala a byla otázka, kolik gólů ještě dostaneme,“ prohlásil příbramský kouč Nádvorník.

Vzápětí se domácí příznivci málem dočkali pátého zásahu, ale Budínského zakroucený přímý kop k tyči vytěsnil Boháč na roh. Pátá branka přišla v 63. minutě. Budínský odcentroval do vápna na Mešanoviče, jenž si zpracoval míč a v záklonu přesně zamířil mezi tři tyče.

Za deset minut předložil Mešanovič míč v šestnáctce volnému Buchovi, který stanovil konečný výsledek.

„Naše mladá obrana, která se teprve učí, tenhle zápas jednoznačně nezvládla. Chyb tam bylo strašně moc,“ konstatoval Nádvorník.

Mladá Boleslav vstřelila v sedmi ligových zápasech už 21 branek a pyšní se nejlepší ofenzivou v soutěži. Doma v lize navíc nepodlehla Příbrami ani ve 14. utkání a celkově před vlastními diváky prohrála jediný z posledních 20 ligových duelů. Navíc má k dobru odložené utkání v Teplicích, které sehraje ve středu 18. září.

„Spokojenost, nevěděli jsme, jak to po reprezentační pauze bude vypadat. Vždycky je to po ní všelijaké. Zvládli jsme to výsledkově, ale ne tak herně, ale samozřejmě obrovská spokojenost,“ řekl Mešanovič.