Hlavičkový souboj mezi teplickým Siimem Lutsem (ve žlutém) a Vladimírem...

Hlavičkový souboj mezi teplickým Siimem Lutsem (ve žlutém) a Vladimírem Coufalem ze Slavie. | foto: ČTK

Teplice - Slavia 0:3, jasná záležitost, Pražané mají pátou výhru

• 65
Fotbalisté Slavie ideálním způsobem odpověděli na poslední zaváhání s Jabloncem - na stadionu Teplic zvítězili v 6. kole první ligy hladce 3:0. Prosadili se Tecl, Kúdela a ve druhé půli Sýkora. Severočeši prohráli potřetí za sebou.

Slávisté zvládli svůj šestý ligový mač velmi snadno, Teplice pustili do jediné šance hned na začátku - a pak hře vládli.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Na hřišti soupeře dali zapomenout na domácí prohru s 0:2 Jabloncem, předvedli přesvědčivý výkon. Hráli hodně ofenzivně, napadali, bojovali.

A dělali domácím fotbalistům obrovské problémy centrovanými míči. Po pasech do vápna padly všechny tři góly Slavie - hlavička Tecla, stejné zakončení Kúdely, Sýkorova rána do prázdné.

Teplice byly neškodné a nevěděly, jak velkou zbraň hostí eliminovat.

„V pokutovém území jsme se chovali hrozně dětinsky. První gól nás zlomil. Padla na nás deka a už jsme se z toho nedostali,“ řekl teplický trenér Daniel Šmejkal. Jeho svěřenci prohrávali už po čtrnácti minutách, když Bořil našel levačkou na zadní tyči Tecla.

Slávistický útočník, jenž tentokrát dostal přednost před Škodou, mohl náskok svého týmu zvýšit nedlouho poté, oběhl i Grigara, ale trefil na brankovou čáru dobíhajícího Jeřábka.

Druhý zásah Slavie tak přidal Kúdela, jenž nastoupil vůbec poprvé v ročníku a premiérově od dubna v základu. Jeho zařazení bylo jednou ze tří změn, které trenér Trpišovský udělal: O Teclovi byla řeč a další navrátilec Bořil se podepsal pod dvě branky. Šťastná ruka kouče.

Teplice zejména během půle bránily zoufale. Gólman Grigar se mohl ukřičet, ale nebylo mu to nic platné. Stochovu ránu z dálky vyrazil famózně, pak si oddechl, když Tecl v další tutovce poslal balon hlavou těsně vedle.

Ani po přestávce se výkon vypískaných domácích zásadně nezvedl, Slavia kontrolovala hru a třetím zásahem v 59. minutě zápas předčasně rozhodla. Bořil odcentroval na zadní tyč, Coufal vrátil balon pod sebe a Sýkora ho bezpečně uklidil do sítě.

Vzápětí mohl snížit Červenka, ale jeho střelu zablokoval Ngadeu.

Slavia venku v lize posedmé v řadě neinkasovala, což je skvělá vzpruha před příštím kolem, v němž přivítá mistrovskou Plzeň.

„Po výsledcích, které jsme minulý týden měli, nám tahle výhra může hodně pomoci. Vrátili jsme se zpět k tomu, co jsme produkovali na začátku ligy, to je před těžkým zápasem s Plzní důležité,“ řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Teplice naopak navázaly na minulou domácí porážku 0:4 se Spartou a na vlastním stadionu ve čtvrtém z posledních pěti utkání prohrály nejméně o tři góly.

Teplice - Slavia 0:3

Branky: 14. S. Tecl, 34. O. Kúdela, 59. J. Sýkora. Rozhodčí: Z. Proske - R. Kotík, P. Vlasjuk. ŽK: 74. J. Shejbal - 51. S. Tecl.

Teplice: T. Grigar - T. Vondrášek, M. Jeřábek, J. Hošek, J. Krob - A. Hyčka (46. P. Moulis), A. Ljevakovič (59. J. Hora), P. Žitný, T. Kučera, S. Luts (73. J. Shejbal) - M. Červenka

Slavia: O. Kolář - V. Coufal, O. Kúdela, M. Ngadeu Ngadjui, J. Bořil - M. Stoch, J. Hušbauer, T. Souček, A. Baluta (84. M. Valenta) - S. Tecl (75. M. Škoda), J. Sýkora (90. J. Zelený)

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39