Fotbalisté Baníku Ostrava kynou fanouškům (ilustrační snímek).

Fotbalisté Baníku Ostrava kynou fanouškům (ilustrační snímek). | foto: ČTK

Ostrava - Dukla 2:0, Baník zase vítězí díky Šašinkovi s Diopem

• 10
Páté vítězství si v šestém kole fotbalové ligy připsal Baník Ostrava - nad trápící se Duklou vyhrál 2:0 díky zásahům Diopa s Ondřejem Šašinkou. Hostující mužstvo jako jediné v nejvyšší soutěži ještě nebodovalo.

Do kádru Ostravských se po zranění vrátil útočník Baroš, ale kouč Páník ho ještě ponechal na lavičce a důvěru stejně jako v Olomouci svěřil Diopovi s Ondřejem Šašinkou.

ONLINE

Zápas jsme sledovali minutu po minutě.

Baník do zápasu vlétnul jako vichr a na soupeře se valil jeden rychlý výpad za druhým. Hosté přežili ještě gólovou hlavičku Filla, ale ve 12. minutě náporu podlehli: bleskový kontr po ose Hrubý, Holzer zblízka do opuštěné brány zakončil Šašinka.

„Každému první gól pomůže a ještě když přijde na začátku. Každý se uklidní, ale my jsme se uklidnili až trochu moc. Nechali jsme Duklu hrát a pak jsme se i strachovali,“ řekl domácí obránce Jiří Fleišman.

Pražané se pak vymanili z defenzívy a po půlhodině hry dokonce převzali otěže zápasu. Dukla měla minimálně na vyrovnání. Tetourovu nepříjemnou ránu z velkého vápna Laštůvka vyrazil, ale čistý gól měl v 35. minutě na noze především Brandner, který se sice vzorově zbavil obránce, ale sám před brankářem zvolil nepřesné zakončení.

Hosty navíc ještě více nalomil gól do šatny: Diop se ve 43. minutě důrazně vrhl do souboje s brankářem Radou, který balon nedokázal udržet, a senegalský útočník v pádu zvýšil na 2:0. I přes velké protesty Pražanů u sudího Machálka gól platil.

„Byl to faul, Diop nehrál ani náhodou míč. Ale i přes tohle jsme gól nedali a Baník by vyhrál 1:0,“ řekl trenér Dukly Pavel Drsek.

Diop odstartoval i druhou půli - středem hřiště se dostal za obranu, ale Rada si tentokrát s jeho střelou poradil. Hosté se i pak znovu snažili hrát aktivně a opticky s Baníkem drželi krok. Příležitostí ke skórování však měli poskrovnu. Do jedné zajímavé se v 57. minutě dostal smolař minulých kol Chlumecký, ale jeho tečovaná střela však skončila těsně vedle tyče.

„Myslím, že by to do brány šlo, někdo to na brankové čáře ještě vykopával u tyčky. Bohužel, byli jsme málo důrazní v našem i jejich vápně. Hlavně v jejich,“ řekl Chlumecký.

Baník hrál údržbu a v poslední minutě ho z klidu málem vyvedl střídající Bezdička, který však ve vyložené příležitosti přestřelil bránu. Ostravský gólman Laštůvka tak už 405 minut na Městském stadionu neinkasoval a Baník doma neprohrál podeváté v řadě.

„Za takový začátek sezony jsme strašně rádi. Jsme nahoře, posbírali jsme hodně bodů, to je super, ale na druhou stranu musíme být pořád pokorní. Je třeba zůstat na zemi a bojovat stejně i v dalších zápasech,“ řekl ostravský obránce Patrizio Stronati.

Ostrava - Dukla 2:0

Branky: 12. Ondřej Šašinka, 43. D. Diop. Rozhodčí: J. Machálek - M. Podaný, V. Boček. ŽK: 56. L. Pazdera - 65. D. Preisler. Diváci: 10 405 (69 % z kapacity 15 123)

Ostrava: J. Laštůvka - L. Pazdera, M. Šindelář, P. Stronati, J. Fleišman - M. Fillo, A. Jánoš, R. Hrubý, D. Holzer (79. D. Granečný) - Ondřej Šašinka (63. M. Jirásek), D. Diop (88. Jakub Šašinka)

Dukla: F. Rada - B. Miloševič, M. Chlumecký, M. Bezpalec, D. Preisler - D. Tetour, M. Hanousek, F. Bilovský - P. Brandner (81. D. Bezdička), I. Schranz, D. Douděra (81. L. Holík)