Fotbalisté Příbrami se radují z branky do sítě Českých Budějovic, kterou vstřelil Marko Alvir. | foto: ČTK

Příbram - Č. Budějovice 2:0, Škoda s Alvirem trefili další domácí výhru

• 1
Příbramští fotbalisté zdolali České Budějovice v osmém utkání za sebou. V pátém kole Fortuna ligy zvítězili 2:0 a oba góly dali už v prvním poločase: nejprve se prosadil Alvir a posléze Michal Škoda.

Předpokládal se vyrovnaný boj dvou týmů, ale Středočeši už od úvodu dominovali a brzy utkání rozhodli.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

„Očekávali jsme těžký zápas, soupeři start ligy vyšel. Ale rozhodlo se už před přestávkou, sehráli jsme svůj nejlepší poločas a předvedli velkou kvalitu,“ řekl na tiskové konferenci příbramský trenér Roman Nádvorník.

„Příbram vyhrála naprosto zaslouženě, my jsme padli na zadek. Byl to nejhorší zápas, co jsem u týmu. Takhle se o body nehraje, jsem z toho moc zklamaný,“ doplnil budějovický kouč David Horejš.

V deváté minutě se protáhl po pravé straně přes dva obránce Alvir a před brankářem Staňkem nezaváhal. S chorvatským záložníkem si hosté nevěděli rady i nadále. Ve třinácté minutě měl další šanci, ale ztroskotal na hostujícím gólmanovi, po dalších deseti minutách opět souboj stejných hráčů vyzněl lépe pro Staňka.

Budějovičtí nezvládali pokrývat krajní prostory a dlouho odolávali pouze díky gólmanovi, ale i na Staňka přišla ve vytrvalém dešti slabá chvíle: deset minut před pauzou sice dokázal vytlačit hlavičku Polidara, míč mu ale vyklouzl z náručí k nabíhajícímu Škodovi, který vstřelil třetí ligový gól v příbramském dresu.

„Špatně bylo všechno - nasazení, souboje, domácí měli na všech postech lepší hráče. O přestávce ani nemělo cenu křičet, hráči věděli, že to nezvládají a pokud bych mohl, vystřídal bych pět lidí,“ přiznal Horejš.

Jihočeši sice vstoupili do druhé půle aktivněji, domluva v kabině zřejmě zabrala, ale nebezpečí z jejich kopaček nepřicházelo a domácí si dvoubrankový náskok chytře hlídali. A když byla možnost, hned se snažili alespoň ze střední vzdálenosti ohrozit Staňka. Když se hosté už dostali do první šance, tak Schranz v 69. minutě nedokázal vyzrát na vyběhnuvšího gólmana Boháče. Stejně skončil souboj obou fotbalistů také v samotném závěru.

Příbram tak bez větších problémů dovedla zápas do vítězného konce a potvrdila, že se jí doma vede a v součtu s baráží u Litavky neprohrála poosmé za sebou. Budějovice utrpěly druhou porážku v sezoně.

„Měli jsme přidat už v prvním poločase třetí rozhodující gól. I proto jsem nabádal o půli hráče, aby byli obezřetní a nepustili soupeře do hry, ale zvládli to výborně a já jim chci poděkovat, celý zápas výborně odpracovali,“ ocenil Nádvorník.