Fotbalisté Slavie se radují z gólu.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Slavia po ztrátě Sparty může příště slavit. Slovácko a Bohemians si zastříleli

• 41
Už v neděli může mít česká liga svého mistra, potřetí stejného. Slávističtí fotbalisté totiž ve 28. kole zdolali Zlín 2:1, prodloužili neporazitelnost na 40 zápasů a jsou už jen dva body od titulu. Nahrálo jim selhání Sparty, jež přišla o druhé místo po remíze 2:2 s Pardubicemi.

Slovácko se s Brnem trápilo, ale nakonec v gólově bohatém utkání zvítězilo 4:2. Čtyři branky nasázeli také Bohemians předposlední Příbrami (4:1). Výhry venku si ve vloženém 28. kole nejvyšší soutěže ve středu připsaly i Plzeň s Libercem.

Ne tak Sparta.

V Ďolíčku, azylu nováčka z Pardubic, přitom po prvním poločase vedla 2:0. Jenže po změně stran vypadla z role a vedení neuvěřitelně prohospodařila.  Sparta zůstala třetí o bod za Jabloncem, který však odehrál o zápas víc. Venku v lize svěřenci kouče Vrby nezvítězili dokonce počtvrté za sebou.

Tabulka střelců

13 - Kuchta,

11 - Sima, Stanciu (všichni Slavia), Juliš (Sparta), Beauguel (Plzeň), Schranz (Jablonec),

10 - Kliment (Slovácko), De Azevedo (Ostrava),

9 - Rabušic (Liberec),

8 - Papadopulos (Karviná), Poznar (Zlín), Mareš (Teplice), Ladislav Krejčí *1999

Utkání provázely kontroverzní penalty, nejprve domácí Cadu odkopával míč z vápna, levačkou se rozmáchl a jeho paže se střetla s obličejem dotírajícího Polidara. Pardubice naopak vyrovnaly poté, co Čelůstka promáchl střelu zřejmě bez přičinění sparťana Wiesnera.

„Trenér Vrba se ke sporným momentům nebude vyjadřovat, klub zváží další postup,“ vzkázal tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Slavia už má i díky sparťanské ztrátě titul na dosah. Stačí jí dva body ze zbývajících šesti zápasů. To neporazitelné mužstvo kouče Trpišovského hravě zvládne, radovat se může už v neděli v Ďolíčku proti Bohemians.

Proti Zlínu musela otáčet, prohrávala od sedmé minuty, ale nezlomily ji ani dvě odvolané penalty v rychlém sledu v závěru prvního poločasu. Sudí Ginzel po zhlédnutí videa oba své původní verdikty změnil. Krátce po přestávce ale na Stanciovo vyrovnání navázal Kuchta a domácí už těsný náskok i se štěstím – Poznar trefil tyč – uhájili.

Slovácko po dvou porážkách zabralo a stvrdilo svou pozici v elitní čtyřce, uspěli ale také jeho nejbližší pronásledovatelé Plzeň a Liberec. Boj o tato místa bude ve zbytku sezony ještě velmi zajímavý.

Svěřenci kouče Svědíka proti Brnu nejprve prohospodařili dvoubrankové vedení, ale poté díky penaltě Daníčka opět získali náskok, který vzápětí navýšil Jurečka.

„Dali jsme čtyři góly a zaslouženě vyhráli. Jen mě mrzí vykartování Jurečky před důležitým duelem v Plzni. Takových zbytečností se musíme vyvarovat, máme příliš úzký kádr,“ uvedl Svědík.

To Plzni stačil v Teplicích jediný zásah, o který se po změně stran postaral premiérově v lize Kaša. Severočeši mimochodem příště v záchranářském souboji přivítají Brno.

Liberec dal v Opavě, která prohrála popáté za sebou, branky dvě. Obě padly už před přestávkou, nejprve se po přihrávce Sadílka prosadil Rondič, poté si oba fotbalisté role prohodili.

Bohemians si proti Příbrami zastříleli, po změně stran nasázeli čtyři góly a zvítězili 4:1. Pražané jsou už osm kol neporažení, tři trefy zaznamenali během pouhých sedmi minut. Dvěma brankami se blýskl náhradník Keita.

Hosté ztratili dvougólový náskok i druhé místo
Sparta zuří kvůli penaltě, která být neměla. Klub zváží další kroky. Co dělal VAR?

SLOVÁCKO - ZBROJOVKA BRNO 4:2