Plzeňský Šimon Falta (vlevo) a David Štěpánek z Jablonce sledují balon.

Plzeňský Šimon Falta (vlevo) a David Štěpánek z Jablonce sledují balon. | foto: ČTK

Plzeň - Jablonec 1:1, desátým gólem v sezoně vystřelil hostům bod Schranz

• 38
Fotbalisté Jablonce ve 27. kole první ligy remizovali v Plzni 1:1 a po středečním vítězství 1:0 nad Spartou obrali o body dalšího favorita. Pátá Viktoria protáhla sérii bez porážky na osm kol. Domácí poslal do vedení na konci prvního poločasu Adriel Ba Loua, v 70. minutě vyrovnal Ivan Schranz. Oba týmy v závěru trefily břevno.

Severočeši v nejvyšší soutěži neprohráli posedmé za sebou a v neúplné tabulce jim patří druhé místo, o které však mohou v neděli přijít.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Se čtyřmi body ze zápasů se Spartou a Plzní jsem spokojený. Nemůžete říct, že takové týmy přejedete. Chtěli jsme hrát dobrá utkání a vyrovnat se soupeřům. Čtyři body jsou odměna za to, jak jsme hráli,“ řekl jablonecký trenér Petr Rada na on-line tiskové konferenci. „Pro nás je bod samozřejmě málo. Hráli jsme doma, sice proti kvalitnímu soupeři, ale chtěli jsme vyhrát, a to se nepodařilo,“ uvedl kouč Plzně Adrian Guľa.

Plzeň zahrozila už v první minutě, kdy Beauguelova tečovaná střela skončila na horní síti. Na druhé straně po rohu hlavičkoval Doležal, ale gólman Staněk míč výborně vyrazil. Schranz pak pohotovým pokusem těsně minul branku a Falta zase trefil jen připraveného jabloneckého gólmana Hanuše.

Ve 41. minutě se domácí po rychlé akci prosadili. Kaša vybojoval míč, Šulc ho posunul na Ba Louu a ten ranou z první obstřelil Hanuše. Křídelník z Pobřeží slonoviny navázal na středeční trefu proti Zlínu a zaznamenal pátý ligový gól v sezoně.

„Věděl jsem, že Bali je levák, tak jsem mu to posunul, aby mohl hned z první zakončovat nebo ještě přihrávat před bránu. Zvolil střelu a jsem rád, že to takhle trefil,“ konstatoval záložník Šulc.

Druhý poločas se rozjížděl pomaleji než první, Jablonečtí si ale po hodině hry vytvořili velký tlak. Pilařovu střelu tečoval o kousek vedle Doležal, kterého poté vychytal Staněk. Plzeňský brankář si poradil i s dorážejícím Schranzem a Jovovičovu střelu s problémy vyrazil na roh.

V 70. minutě hosté přece jen vyrovnali. Schranz v pokutovém území obešel Brabce i Limberského a trefil se přesně k tyči. Pro slovenského útočníka to byl jubilejní desátý gól v ligovém ročníku a druhý v týdnu po vítězném zásahu proti Spartě.

„O přestávce jsem hráče trochu nabudil v kabině, že nehrajeme špatně, ale musíme ještě přidat. Byl jsem strašně překvapený, jak jsme ve druhém poločase hráli. Protože jsme šli za vyrovnáním a vyrovnali jsme nádhernou brankou Schranze,“ prohlásil Rada.

Severočeši podzimní domácí ligový duel s Viktorií otočili z 0:2 na 3:2 a blízko dalšímu obratu byl v 81. minutě Považanec, jenž napálil břevno. Těsně před koncem mohl rozhodnout plzeňský Kalvach, ale Hanuš jeho ránu vytáhnul na břevno. Viktoria doma v lize Jablonec neporazila po předchozích šesti vítězstvích za sebou.

„V závěru to bylo kdo s koho. Měli tam nebezpečnou střelu, na druhou stranu my zase superšanci přes Kalviho (Kalvacha) a zajímavou situaci v pokutovém území,“ uvedl Guľa. „Minimálně bod jsme si zasloužili, ale bylo to nadprůměrné utkání z obou stran,“ dodal Rada.