Fotbalisté Sparty oslavují hattrick Ladislava Krejčího v utkání proti Teplicím.

Fotbalisté Sparty oslavují hattrick Ladislava Krejčího v utkání proti Teplicím. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Slavia v oslabení stvořila rekord, Sparta dala sedm gólů. Dařilo se i Plzni

• 29
Fotbalisté Slavie v deseti remizovali v Brně 0:0 a překonali tak vlastní sérii v neporazitelnosti, nové ligové maximum nyní činí 37 zápasů. Sparta týden před derby ve 25. kole deklasovala Teplice 7:2, Plzeň se z koronavirové karantény vrátila výhrou nad Českými Budějovicemi (2:1). Slovácko využilo zaváhání Jablonce a díky obratu v Opavě (2:1) skočilo na třetí místo.

Slávisté sice s Brnem podruhé v sezoně ztratili a vůbec poprvé v ročníku (ve 25. kole!) nevstřelili v ligovém utkání branku, ale za bod můžou být vzhledem k průběhu rádi.

Znovu brzy šli do oslabení: naposledy po vyloučení Simy s Opavou to svěřenci kouče Trpišovského doma zvládli za tři body, proti Zbrojovce po červené pro brankáře Vágnera měli náročnější práci.

Brno mělo šance, stejně jako Slavia, kterou podržel náhradník Kovář, v utkání navíc často úřadoval videorozhodčí (více zde).

Teplický trenér Kučera vyhlašoval, jak věří, že jeho absencemi zmožený tým Spartu potrápí. Místo toho hosté na Letné trápili Kučeru...

Sparťané totiž po půl hodině vedli už 4:1, tři z těchto gólů zaznamenal mladší ze záložníků Krejčích. A útočná smršť pokračovala i nadále, domácí nakonec zvítězili 7:2 a branek mohlo být i víc.

Sedm branek v jednom utkání vstřelila Sparta v samostatné lize počtvrté a poprvé od září 1999 a výhry 7:0 nad Českými Budějovicemi. O pět branek zvítězila v nejvyšší soutěži naposledy v květnu 2016 s Jihlavou. Podstatné je, že pod vedením kouče Vrby neprohrála ani šesté utkání.

Na vedoucí Slavii, proti níž mají sparťané o dva zápasy méně, ztrácejí čtrnáct bodů.

Příští neděli se ve vršovickém Edenu hraje derby, před ním ale ještě Sparta vyzve ve čtvrtfinále poháru Jablonec a Slavia ve čtvrtfinále Evropské ligy Arsenal.

Třetí je Slovácko díky obratu v Opavě. Předposlední tým tabulky nečekaně vedl, ale náskok udržel jen deset minut. Pak srovnal Kliment a chvíli před koncem dokonal obrat Sadílek.

Michal Papadopulos z Karviné (vlevo) si zpracovává míč před Dominikem Simerským ze Zlína.

Celek z Uherského Hradiště nadále ukazuje úchvatnou formu, je velkým překvapením sezony a reálně může myslet na poháry. Vyhrál popáté z posledních šesti kol, proti konkurentům za sebou má navíc o jedno (Jablonec), resp. o dvě (Liberec) utkání méně.

Vítěznou radost si užili také fotbalisté Plzně, kteří se po koronavirové izolaci a reprezentační pauze vrátili do ligového dění přesvědčivě. Proti Českým Budějovicím mohli domácí vyhrát i vyšším rozdílem než 2:1.

Viktoria o první vedení přišla v nastavení první půle, což bývá rána pro psychiku, zvládla se však oklepat a zásluhou Falty přidala druhou branku. Zvítězila tak počtvrté v řadě a na šestém místě má dvě odložená utkání k dobru.

Slavili také hráči Pardubic, kteří v urputné bitvě v Olomouci vytěžili maximum z chyby gólmana Mandouse. Po jeho zaváhání brazilský záložník Ewerton zaznamenal premiérovou ligovou trefu.

Karviná při obnovené premiéře kouče Webera, jenž během reprezentační přestávky nahradil odvolaného trenéra Jarábka, zvítězila ve Zlíně. O třech bodech pro hosty rozhodl gólem na 2:1 z penalty Papadopulos.

Duel mezi Libercem a Ostravou skončil i kvůli neproměněné penaltě Stronatiho bez branek, stejně jako páteční předehrávka Bohemians - Jablonec a záchranářský souboj Mladé Boleslavi s Příbramí.

25. kolo Fortuna ligy

souhrn výsledků, článků a online reportáží

BRNO - SLAVIA 0:0
minutu po minutě
Lídr prvně bez gólu, po červené Vágnera byl dlouho v deseti
Orel vysvětlil, proč vyloučil slávistu Vágnera. U faulu na Zimu nebyl míč ve hře

PLZEŇ - Č. BUDĚJOVICE 2:1
Zasloužené vítězství trefil po přestávce Falta
Vyšším rozdílem bychom vyhráli rádi, ale zpětně se na to nikdo nedívá, tvrdí Guľa

ZLÍN - KARVINÁ 1:2
Vítězný start Webera, rozhodl Papadopulos z penalty

BOLESLAV - PŘÍBRAM 0:0
Domácí pálili šance, v závěru nedal Ladra penaltu

SPARTA - TEPLICE 7:2
Domácí útočili, stříleli a hosté nestíhali. Krejčí má hattrick
Hattrick za 16 minut? Krejčí děkoval i Dočkalovi: Bůh ví, kdy budu mít další šanci