Liberecký útočník Imad Rondič slaví gól proti Teplicícm.

Liberecký útočník Imad Rondič slaví gól proti Teplicícm. | foto: ČTK

Liberec - Teplice 2:1, vlastní gól, zahozená penalta, v závěru domácí skóre otočili

• 47
Liberečtí fotbalisté si dali brzy vlastní gól, zahodili penaltu, takřka celý zápas prohrávali, ale nakonec berou tři body. V předehrávce 23. kola Fortuna ligy zdolali Teplice 2:1, rozhodující gól dal v poslední minutě Rondič. Poražení po solidním prvním poločase po přestávce předvedli zoufalý výkon.

Liberec se probil na třetí příčku před Slovácko, které je však v karanténě a má odehráno o dvě utkání méně.

Přitom se zápas pro něj nevyvíjel dobře. V úvodu si dal Sadílek vlastní gól, vzápětí Rabušic neproměnil penaltu, střelu mu vystihl brankář Čtvrtečka.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Teplice držely vedení až do 77. minuty, kdy z levé strany prošel přízemní centr na malé vápno a nehlídaný Rabušic jen nastavil placírku. Kde byli tepličtí obránci?

Liberec se dál tlačil dopředu za gólem a za aktivní přístup se dočkal odměny. V poslední minutě opět z levé strany odcentroval Mosquera a střídající Rondič hlavičkoval k tyči. Kde byli tepličtí obránci podruhé?

„Myslel jsem, že už to zvládneme do remízy. Mužstvo to odpracovalo, v určitých fázích se k nám nepřiklonila štěstěna. Jsem zklamaný, že jsme tu nezískali minimálně bod. Měli jsme to rozehrané velmi dobře, ale musíme hrát celých 90 minut. Měli jsme přidat druhý gól,“ řekl teplický kouč Radim Kučera.

Přitom hosté, kteří se po přestávce jen bránili, mohli v pohodě vyhrát. V 89. minutě těsně před vítězným gólem Rondiče měl tutovku Vukadinovič.

Liberecký gólman Knobloch nezvládl odkop, protivníkovi namazal, jenže teplický útočník vyloženou šanci řešil hodně špatně. Místo střely podél rozhozeného brankáře se pokoušel o kličku, míč mu skákal pod nohama, až mu ho Knobloch sebral.

Liberec bodoval v posledních sedmi duelech, Teplice porazil i na podzim, přestože kvůli koronaviru postrádal spoustu hráčů. Předtím stejného soupeře sedmkrát za sebou neporazil.

Teplice prohrály po třech duelech, předtím remizovaly se Slavií, v Ostravě a minule si připsaly premiérové jarní vítězství proti Opavě (3:1).

„První poločas jsme nebyli dobří, prohrávali jsme souboje. Spousta hráčů hrála pod svoje možnosti. Nepůsobili jsme tak týmově, jak jsme zvyklí,“ řekl liberecký kouč Pavel Hoftych.

„V druhém poločase jsme do toho chtěli dostat více emocí, aby do toho hráči dali srdce. Prostřídali jsme, kluci, kteří přišli, přinesli oživení. V závěru to byly infarktové stavy, za stavu 1:1 tam byla i šance Vukadinoviče. Nakonec jsme se dočkali vítězné branky. Dlouho se to vyvíjelo tak, že i bod by pro nás byl dobrý. Nakonec jsme rádi za vítězství, protože zápas nás nezastihl v úplné pohodě a nevyvíjel se dobře. Ukázali jsme morální sílu.“

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37